Socialinių tinklų galia

May 17, 2018
Kategorija: Žiniukai
0 230 0
Socialinių tinklų galia

Šiuo metu dauguma žmonių nebeįsivaizduoja savo gyvenimų be interneto ar socialinių tinklų, vis dėlto jie ne tik suteikia vartotojams naudą, bet ir gali sukurti ir žalos mūsų sveikatai. Ir ne tik, nors socialiai tinklų galia greitai ir sparčiai auga, tai gali pakenkti netgi vaikams. Interneto greitis neatsiejamas nuo kompiuterio ar mobilaus telefono naudojimosi. Kai kurie žmonės nebesugeba nei dienos praleistų be jų.

Kaip socialiniai tinklai veikia vartotoją?

• Tikra žinutė sumaišoma su reklama. Šiuo metu reklamos tartum okupuoja socialinius tinklus. Vartotas dažnai nebeatskiria, kur tai prasideda ir kur pasibaigia. Dauguma žmonių nesugeba tinkamai vertinti šį reiškinį, todėl vietoj ieškojimo žinių pradeda domėtis siūloma produkcija ir dažnai įsigyja produktą, kuris jam net nėra labai reikalingas.

• Mažina susikaupimą. Socialiniai tinklai dažniau blaško mūsų dėmesį nei suteikia mums naudingą informaciją. Vaikai, kurie pradeda naudotis socialiniais tinklais gali sunkiai susikaupti, todėl mokykloje jų produktyvumas taip pat sumažėja. Socialiniai tinklai turi žalos ir suaugusiems, nes interneto greitis  kartais tampa mūsų nedarbingumo priežastimi.

• Vizijos. Dažnai manoma, kad turint drauguose socialiniuose tinkluose, reiškia draugyste ir realybėje. Vis dėlto dažniausiai aktyvūs žmonės internete, nebūtinai yra socialūs realybėje. Kaip tik žmonės turi problemų su bendravimo įgūdžiais, kurie kelia sunkumų susirasti naujų draugų. Dažnai vartotojai pradeda mąstyti tik apie patinka skaičių, kai pamirštama, kad realybėje tai neturi jokios reikšmės.

• Nauda. Vis dėlto manyti, kad socialiniai tinklai neturi jokių pliusų yra klaidinga. Su interneto pagalba tai mus vienija, bet skatina sukurti bendruomenes ir grupes. Įmonėms tai dažnai atneša pelno, todėl jie kuria įvaizdį, jį stiprina. Šiuo metu socialiniai tinklai maždaug neišvengiami, vis dėlto tai neturi aiškios vertės. Interneto greitis taip pat yra svarbus rodiklis.
Jis dažniausiai turi pasižymėti aukšta kokybe, kad suteiktų vartotojui norimą rezultatą.

Kaip tinkamai juo naudotis?

Svarbu stebėti savo aktyvumą ir laiką, kai leidžiame savo laisvalaikį socialiniuose tinkluose. Vis dėlto dažniausiai vakaro metu geriau paskaityti knygą ar užsiimti fiziniu aktyvumu, kuris pagerins savijautą.