Pokalbis su būsima medike Agne

November 12, 2013
Kategorija: Žiniukai
0 2638 0
Pokalbis su būsima medike Agne

    Agnė Gudaitė – jaunųjų mokslininkų konkurso laureatė, būsimoji medikė ir labai stropi mergina. Tuomet dar Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos 12 klasės mokinė A. Gudaitė, Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse pristatė darbą „Ar girnelės forma turi įtakos girnelės kremzlės sudilimui“ (vadovas prof. Rimtautas Gudas). Tiesa ir tai, kad Agnės darbo vadovas yra  jos tėtis, kurio pėdomis mergina seka toliau, dabar ji studijuoja mediciną. Kviečiame ir jus į šį jaukų pokalbį su Agne.

Papasakok kas užima tavo didžiausią dalį laiko? kokie tavo pomėgiai ?

A: Na, dabar studijuoju LSMU mediciną. Didžiausią dalį ne tik gyvenimo, bet ir laisvalaikio užima mokslai, nes specialybė nėra iš lengvųjų. Prie mokslų taip pat užsiiminėju moksline veikla, tai kaip ir mano gyvenimo varikliukas, kuris po konkurso tik dar labiau sutvirtėjo. Labai mėgstu skaityti knygas, žaidžiu lauko tenisą, groju gitara, pianinu. Stengiuosi kiekvieną akimirką vis kažką naudingo veikti

Kaip sugalvojai sudalyvauti jaunųjų mokslininkų konkurse? galbūt kažkas paskatino?

A: Iš pradžių, dalyvavau idėjų mugėje, kur mane pastebėję ekspertai paskatino dalyvauti Jaunųjų Mokslininkų konkurse, nes teigė, kad darbas įdomus. Taip pat labai skatino tėtis, jis norėjo, kad įsitraukčiau į mokslinę veiklą, o taip pat žinojom, kad jeigu laimėčiau, stojant gaučiau papildomų balų.

Ką tau suteikė šis konkursas? Kokių žinių įgavai?

A: Šis konkursas buvo labai naudingas, nes iš komisijos sulaukiau labai daug patarimų, pasiūlymų. Taip pat įgijau pasitikėjimo savimi. Taip pat labai patobulinau savo anglų kalbą. Atrodo, jog savaitė laiko yra labai nedaug, tačiau per tą savaitę aš labai daug išmokau! Taip pat susipažinau su nuostabiais žmonėmis, susiradau labai gerų draugų ir būsimų kolegų, su kuriais ateityje bendrauti bus labai naudinga ir smagu. Taip pat gavau galimybę sudalyvauti ir tarptautinėje konferencijoje Londone.

Ką iš savo patirites galėtum patarti tiems, kurie dar tik nori sudalyvauti panašiame konkurse.

A: Jeigu žmogus turi mokslininko gyslelę, arba jam patinka rašyti mokslinius darbus, tirti, gilintis, šiame konkurse dalyvauti jam tiesiog reikia, nes jis labai naudingas. Ypač labai naudingi komisjos patarimai, pastabos, kurie patobulina darbą. Svarbiausia nebijoti diskutuoti, bendrauti su komisija. Taip pat svarbu pasitikėti savimi, laisvai bendrauti ir nenuvertinti darbo bei savęs.

Kuo tave patraukė būtent medicinos mokslas? Galbūt, turėjai ir kitokių pasirinkimų kur norėtum studijuoti. Ir ar nedvejodama rinkaisi būtent šią specialybę?

A: Medicina mane lydėjo nuo pat vaikystės. Gimiau medikų šeimoje, nes abu tėvai gydytojai. Nuo pat mažumės girdėjau kalbas apie mediciną, kaip tėvai kalbėdavo įvairiomis temomis. Stebėdavau tėčio operacijas per kompiuterį. : ) Nuo pat mažų dienų neabejojau- būsiu daktarė. Tikrai nedvejodama rinkausi šią specialybę. Mokykloje įdomiausia pamoka būdavo biologija, mokslas apie žmogų, visada norėjau sužinoti kodėl būna taip, o ne kitaip. Tėvai įskiepijo meilę medicinai, nes juose mačiau tai, kuo noriu būti aš.

Kokio pomėgio niekada neatsisakysi? net ir tada, kuomet būsi kvalifikuota medikė.

A: Knygų skaitymo ir žinoma visada bandysiu gyvenimą sieti su moksliniais darbais, nes tai skatina tobulėti.

Na, o dabar pasakyk 5 faktus apie save. Kokia yra Agnė? :)

A: na, esu labai linksmas žmogus, gyvenime net jei ir blogai šypsausi, kartais gal net per daug. :) Esu labai užsispyrusi, atsakinga.. ir daugiau nežinau… ai, dar esu žmogus, kuris labai ilgai prie knygų sėdi, taip pat mėgstu bendrauti. :)

Kokie tavo netolimos ateities planai? Galbūt vėl ruošiesi nustebinti kažkokiu moksliniu darbu, o gal sudalyvauti dar viename konkurse?

A: Na, šiuo metu bandau tobulinti savo mokslinį darbą, o tuo pačiu rengiu ir naują. Seku naujienas apie įvairius konkursus ir esant galimybei stengsiuosi juose sudalyvauti. Pavasarį prasidės įvairios konferencijos, į kurias esu pakviesta pristatyti savo darbą, su kuriuo važiavau į Prahą.

Linkime tau daug sėkmės ir ačiū už pokalbį. :)

A: ačiū jums :)

      Taigi, susipažinome su dar viena jauna ir mokslo aukštumų siekiančia mergina. Daug jaunų ir tobulėti skatinančių žmonių turime savo šalyje. Galime tuo pasidžiaugti. Na, o ateityje susipažinsime ir su daug ką nuveikusiais vaikinais.

                                            _M7A1662

, , , , ,
Giedrė Petraitytė

View my other posts