Konkursų užkulisiai

November 13, 2013
Kategorija: Žiniukai
0 1731 0
Konkursų užkulisiai

Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo sąlygos apibrėžia tokias sritis: reikalavimus konkurso dalyviams, konkurso organizavimo, darbų vertinimo ir nugalėtojų apdovanojimo tvarką. Taigi visi šie dalykai turi būti labai gerai apsvarstyti tam, kad būtų galima surengti vieną ar kitą konkursą.

Žinoma, planuojant tokius renginius yra būtina išsikelti tikslus – tai organizatorių užduotis. Pirmiausiai reikia skatinti jaunimą kurti bei padėti jiems atskleisti prigimtines jų galias, stebėti jų raišką. Taip pat turi būti skleidžiamos gamtos, technikos, humanitarinių ir socialinių mokslų žinios, formuojami mokslinio mąstymo ir tiriamojo darbo įgūdžiai. Reikia atrinkti pačius geriausius darbus Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursui. 

Konkursai gali apimti įvairias mokslo sritis – mokslas, švietimas, kultūrinė veikla ir kt. Paprastai konkursams yra būtina pasirengti iš anksto – t.y, reikia siųsti tam tikras paraiškas, kuriose atsispindėtų siekis ir noras dalyvauti konkurse. Kai kur reikia siųsti vieno ar kito pobūdžio mokslinį darbą tam, jog organizatoriai turėtų medžiagos, kuria pasinaudodami, galėtų atrinkti peizinių vietų nusipelniusius laimėtojus.

Konkursams yra būdingos pakopos, etapai, kuriuos praeinant, yra pasiekiama finišo linija. O po finišo tiesiosios laukai smagioji konkursų dalis – apdovanojimai. Rengiamos šventės, ceremonijos. Laimėtojai gali pasijusti tikrai svarbiais ir nusipelniusiais. Jiems įteikiami pažymėjimai, diplomai ir prizai. Be abejo, šie konkursai bus svarbūs ir ateityje, tai bus tarsi žyma, kuri darbo aprašymą pagyvins vienu ar kitu laimėjimu.

Parengta pagal Europos Sąjungos nuostatus 2013.

, ,
Kamila Jurgutytė

View my other posts