Kodėl verta dalyvauti konkursuose?

November 12, 2013
Kategorija: Žiniukai
0 1511 0
Kodėl verta dalyvauti konkursuose?

Greičiausiai visiems dar  mokykloje teko dalyvauti kokiame nors konkurse. Galbūt reikėjo skaityti savos kūrybos poeziją, dainuoti, demonstruoti matematikos ar geografijos žinias, dalyvauti biologijos olimpiadoje ar greitojo skaitymo konkurse.  Visiems pažįstamos situacijos, kai, vos pastebėjus kokiame mokinuke užsislėpusį  talentuką, mokytoja  tuoj suskubdavo iš jo, kaip iš molio, lipdyti jaunąjį šviesuolį. Tai daryti stengdavosi kuo skubiau, kad tik neišblėstų šio jaunatviškas užsidegimas, kad tik kojos nepakištų paaugliškas maištavimas prieš viską, kas „gražu“. Užrašydavo į konkursus, ruošdavo jiems, skatindavo dirbti papildomai, ragindavo ieškoti įkvėpimo ir dalyvauti įvairiausiose konferencijose. Deja, daugeliui tai labai dažnai kėlė ne džiaugsmą, o kančią. Vieniems tokia papildoma veikla asocijuodavosi su laiko, kurį mieliau paskirtų savo laisvalaikiui, gaišimu, kitiems atrodė, kad tai tik mokytojų siekis  kažkokioje jaunoje galvelėje įskiepyti anksčiau savo pačių neįgyvendintas idėjas. Ir, tik  praėjus daugeliui metų, tenka suprasti, kaip nepakankamai kartais būna įvertintos visos galimybės. Šiandien matome, kad biologijos ir chemijos srities jaunieji Lietuvos mokslininkai gauna europinio lygio apdovanojimus, pirmose pozicijose pasauliniuose konkursuose ir projektuose puikuojasi jaunieji Lietuvos matematikai ir geografai. Ką jau kalbėti apie poetų ir literatų gausą Lietuvos mokyklose. Jaunimas kuria, varžosi, siekia, laimi, džiaugiasi apdovanojimais. Tačiau ne tik materialinis ar kitoks apčiuopiamas atlygis, gautas  už talentą konkurse, yra svarbiausias. Čia pateikiami teiginiai, kodėl iš tiesų verta, besimokant mokykloje ar jau studijuojant, savo laimę išbandyti įvairiuose konkursuose, projektuose, seminaruose ir kodėl reikia nebijoti parodyti pasauliui, ką sugebi geriausiai.

  • Dalyvaudamas konkursuose daug greičiau pažinsi savo stipriausias puses, taip pat atskleisi  ir silpniausias ( juk ir tai naudinga).
  • Konkursai, renginiai ir projektai tau padės realizuoti savo potencialą, kurio paprastai kiekvienas jaunas žmogus turi labai daug.
  • Dalyvaudamas konkursuose ir būdamas aktyvus tu turi galimybę būti pastebėtas, o tai gali lemti sėkmę kažkada kopiant karjeros laiptais.
  • Konkursuose tu turi progą susirasti naujų draugų, pažinti įdomių žmonių (juk jie visi domisi ta pačia sritimi, kokia domiesi tu).
  • Visi gerai žino, kad tiems, kurię kažkuo domisi, yra aktyvūs ir ryžtingi, visada simpatizuoja mokytojai. Būk aktyvus, nebijok savęs parodyti ir tuoj tapsi vienu realiausių kandidatų vesti  mokyklos renginius ar net kažkada tapti savo mokymosi įstaigos garbės svečiu.
  • Skaitydamas pranešimus, dalyvaudamas forumuose, debatuose, konkursuose, tu pamažu krauniesi patirtį ir žinias, kol galiausiai ateina laikas, kai stovėjimas prieš auditoriją jau nekelia jokios baimės.
  • Yra begalės konkursų, olimpiadų ir projektų, kuriuose dalyvaudamas tu gali laimėti ne tik puikių prizų, bet ir gauti balų, kurie gali būti pravartūs stojant į tavo išsvajotą specialybę.
  • Net ir netapęs laureatu, tu visada laimi patirtį, išbandai save, pasisemi idėjų ir visada sužinai, kur gali pasitempti.
  • Apsidairyk aplink! Dalyvavimas konkursuose ir projektuose nėra vien tik sunkus darbas. Aktyvus jaunimas nuolat keliauja, pamato pasaulį, pažįsta įvairius žmones bei kultūras ir visi kartu leidžiasi į linksmiausias pramogas.

Visa tai tik keletas priežasčių, kodėl verta dalyvauti konkursuose ar kitoje aktyvioje mokslinėje veikloje. Tikėkimės, kad šioje skiltyje ateityje galėsim perskaityti dar daugiau priežasčių, tik jau nugirstų iš pačių jaunųjų “žiniukų” lūpų.

, , , , , , , ,
Simona Vaivilavičiūtė

View my other posts