Nori keturračio-žvėries? Rūpinkis juo

August 27, 2018
Kategorija: Patarimai vyrams | Vyras
0 90 0
Nori keturračio-žvėries? Rūpinkis juo

Keturratis – transporto priemonė, pakerinti tikrai ne tuos, kurie mėgsta ramias, tykias, saugumu šiltnamį primenančias keliones. Kurtinantis variklio griausmas, visu kūnu juntama galia, jausmas, kad nėra neįveikiamų kelio kliūčių – tai, kas iš tiesų „veža“. Tačiau tokio tikslo nepadės siekti nei nuleistos keturračių padangos, nei purvo, per kurį nesimato dažų spalvos, sluoksnis. Šia nuosavybe privalai rūpintis. Nežinai, kaip? Padės „Fastmx“.

Dėmesio skirk kiekvieną dieną

Svarbiausia taisyklė, jei nori mėgautis nevaržoma keturračio galia – skirti jam pakankamai laiko ir dėmesio. Priėjęs prie transporto priemonės, pažvelk ne tik į tai, kaip puikiai ji atrodo. Nuo žibintų iki stabdžių – įvertinti reikia daugybės svarbių detalių būklę. Tai geriausia padaryti ir prieš, ir po kiekvienos kelionės.

Pirmiausia – išorė

Ko gero, lengviausia užduotis – pasirūpinti keturračio švara. Dardėjai per purvynus? Įveikei miško trasą po lietaus? Ratais „išarei“ pievą? Pasirūpink, kad ant keturračio neliktų šių nuotykių žymių. Tai svarbu ne tik tam, kad liktų sveikos, funkcionalios keturračių padangos. „Fastmx“ specialistai atskleidžia: nuolatinė drėgmė, purvas gali paskatinti koroziją. Surūdijusi, prakiurusi transporto priemonė – joks „žvėris“.

Įvertinti reikia ir kitų išorinių detalių būklę. Patikrink, ar visi žibintai veikia ir skleidžia pakankamai stiprią šviesą. Taip pat atkreipk dėmesį į įvairias veržles, spyruokles. Pažiūrėk, ar jos laikosi tvirtai, nėra atsipalaidavusios. Be to, vertėtų užkurti variklį – įsiklausyk, ar jis riaumoja taip, kaip turėtų. Žinoma, būtinai reikėtų patikrinti ir padangų būklę. Patikrink, ar jos neįtrūkusios, ar nėra kokių pažeidimų. Slėgis – irgi svarbus būklės rodiklis.

Reikia ne tik stebėti, bet ir laiku pakeisti

Dalį keturračių detalių apžiūrėti sunkiau. Turi žinoti, kur ieškoti stabdžių ir jų skysčio talpos, oro filtro, akumuliatoriaus, alyvos ir kitų saugumą, galingumą lemiančių dalykų. Kartais būna, kad bėdos pridaro net netinkamai prižiūrėtos keturračių padangos. „Fastmx“ meistrai teigia, kad pasirūpinti kruopščia priežiūra gali ne kiekvienas. Dėl to verta pagalvoti apie periodišką techninę transporto priemonės apžiūrą.

Meistrai apžiūros metu gali atlikti kompiuterinę diagnostiką ar tiesiog įvertinti keturračio būklę patys. Jie taip pat gali greitai pakeisti sugedusias detales ar papildyti skysčių talpas. Nuo oro filtrų iki amortizatorių ir stabdžių skysčio – juk įtakos kelionėms turi viskas. Taigi, svarbiausia – nepamiršti, kad reikia keturračiu ne tik mėgautis. Laiku atliekama priežiūra ir pašalinti gedimai – tai, kas iš tikrųjų pavers transporto priemonę neįveikiamu žvėrimi.