Mitai apie antifrizą

December 13, 2018
Kategorija: Patarimai vyrams | Vyras
0 62 0
Mitai apie antifrizą

Tam, kad automobilis važiuotų sklandžiai, saugiai, o sėdėti jame būtų malonu, reikalingas geras antifrizas. Kaip bebūtų keista, ši populiari, tiesiog būtina priemonė apipinta visokiausiais niekuo nepagrįstais mitais. Būtų gerai juos visus sugriauti. Šįsyk pateikiame pačius gajausius – vien netikėjimas jais gali padėti užsitikrinti malonumą vairuoti.

Visi antifrizai vienodi

Tai – visiška nesąmonė. Visų pirma, antifrizai skirstomi į žieminius ir vasarinius. Kas gero iš antifrizo (galvok apie pavadinimo reikšmę ir paskirtį), jei jis pats užšals? Taigi, paprasta išvada – reikia reaguoti į metų laiką.

Spalva – labai svarbu

Spalva iš tiesų svarbi tik tiek, kad nereikėtų į, pavyzdžiui, žalią antifrizą pilto rožinio. Ne dėl to, kad gausis negraži spalva… dėl to, kad jie gali pasižymėti skirtingomis savybėmis ir galų gale visa sistema gali sugesti. Jei nežinai, koks antifrizas naudotas, geriausia nerizikuoti ir išpilti seną, o vietoje jo įpilti naujo.

Šis skystis nekenksmingas

Nežinau, kas sugalvojo tokią nesąmonę ir kaip ja galima tikėti. Esmė ta, kad antifrizams gaminti naudojami gryni chemikalai – kas natūralaus gali būti neužšąlančio? Taigi, apsinuodyti – labai paprasta. Blogiausia situacija su vaikais ir gyvūnais – vienus ypač traukia graži spalva, o kitus salsvas kvapas. Deja, pasekmės greitai nesureagavus gali būti labai liūdnos.

Aušinimo skysčiai, antifrizai – tas pats

Tai irgi netiesa. Aušinimo skystis – tai toks skystis, kuris irgi teka aušinimo sistema. Tačiau jo dalis yra paprasčiausias distiliuotas vanduo. Antifrizas yra tokio skysčio koncentratas, tai norint, kad jis būtų veiksmingas, antifrizą būtina praskiesti.

Antifrizai neturi galiojimo laiko

Tiesa ta, kad turi, ir dar kaip. Taip, tai chemija, tačiau dėl to ir kyla rizika – ilgainiui prasideda visokios nepageidaujamos cheminės reakcijos, kurios gali sugadinti aušinimo sistemą. Nenori tokios baigties? Pasižiūrėk į galiojimo terminą ir nelaikyk skysčio nenaudojamame automobilyje ilgai.

Tokie mitai – tikra nelaimė, dėl kurios norisi tiesiog surinkti visus į krūvą ir apmokyti. Regis, visi baigėme vairavimo kursus, bet kur tos žinios? Jei tiki tokiais dalykais, gerai susimąstyk – galų gale rizikuoji ne tik pačiu automobiliu. Tinkamai pasirinktas ir naudojamas antifrizas – tai, dėl ko tikrai verta pasukti galvą.