Venų varikozė – kaip ji išsivysto ir kada reikėtų imtis priemonių?

July 18, 2018
Kategorija: Sveikata
0 98 0
Venų varikozė  – kaip ji išsivysto ir kada reikėtų imtis priemonių?

Apie venų varikozę sklando pačių įvairiausių stereotipų ir gandų. Vis dėlto, daugelis žmonių apie tai yra girdėję tik puse ausies, tad neatsakytų klausimų – ne vienas ir ne du. Pasirodo, kad tai – vienas dažniausių moterų, mėgstančių avėti aukštakulnius, ligų. Na, taip pat ir tų, kurios dar nepradėjo dorotis su turimu viršsvoriu. Kyla klausimas, kada suklusti ir keliauti tiesiai į venų gydytojo kabinetą, o kada dar galima nekreipti dėmesio?

Geriausia – nelaukti

Kojų varikozės gydymas gali būti įvairus, tačiau dažniausiai reikalinga operacija, nes vaistai – vienkartinis reikalas. Bet kuriuo atveju, visos moterys nori gražių ir svarbiausia – sveikų kojų. O išsiplėtusios venos grožio tikrai nepriduoda. Chirurginė operacija atrodo skausminga ir gultis po skalpeliu nori tikrai ne kiekviena. Tuo tarpu – venų operacija lazeriu yra paprastesnė ir nepaliekanti tokių baisių randų, kurie lieka po chirurginių procedūrų ant šalto metalinio stalo.

Gydytojai kalba, kad efektyviausiai išgydyti kojų varikozę galima tik tada, kai gydymas pradedamas vos pastebėjus pirmuosius požymius. Tad laukti, kol praeis ar dar šiek tiek stumti laiko, kol situacija bus blogesnė – nereikėtų.

Priežastis dažniausiai – genetinė

Silpnos venų sienelės dažniausiai paveldimos genetiškai. Tačiau būna, kad sveikai maitinantis, sportuojant ir saugant save galima išvengti labai didelių problemų ir pačios ligos. Vis dėlto, pastebima, dažniau kojų venų varikoze serga moterys turinčios viršsvorio. Ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl tenka nešioti ilgus, žemę siekiančius sijonus ir slėpti išsiplėtusias venas.

Būna, kad varikozė išsivysto ir kaip kitų sirgtų ligų komplikacija, tad į viską reikia žiūrėti labai atidžiai. Venos plečiasi tada, kai kraujo slėgis pernelyg išauga. Pažeidžiamos silpniausios sienelių vietos, ant kojų išryškėja nemalonios mėlynos spalvos gumbai, kurie bet kada gali plyšti. O plyšusi kraujagyslė sukels dar daugiau problemų, kol galiausiai pateksite į nebesibaigiantį ratą. Tad geriausia pradėti gydyti kuo anksčiau.

Venų operacija lazeriu nėra tokia skausminga kaip atrodo, be to, pooperacinis laikotarpis taip netruks tiek ilgai, kiek truktų po chirurginio gydymo. Tad jei venų varikozė neduoda ramybės ir niekaip nesugalvojate ką daryti, geriau jau kreipkitės į specialistus. Šie pagelbės, o jei kankina skausmo baimė, rinkitės lazerį vietoj skalpelio. Svarbiausia – nelaukite, kol praeis, nes ji nepraeina. O imtis priemonių reikia iš karto.