Kodėl vaikams prireikia tiesinti dantis?

February 28, 2017
Kategorija: Sveikata
0 821 0
Kodėl vaikams prireikia tiesinti dantis?

Pradedant dygti nuolatiniams dantims dažnai vaikams prireikia dantų tiesinimo. Tai gali nutikti dėl įvairiausių priežasčių, dažnai atvejai būna individualūs, tačiau turi bendrųjų panašumų. Dažniausiai tiesinti dantis ankstyvame amžiuje verta, nes tada dar tik formuojasi taisyklingas sąkandis ir žandikaulio linija, todėl dantų tiesinimas yra labiau įgyvendinamas procesas. Dažnai blogas sąkandis yra paveldimas, tačiau tai gali lengvai išsivystyti ir nuo žalingų įpročių turėtų kūdikystėje (pvz.: piršto čiulpimo). Taigi, kodėl reikia dantų tiesinimo?

Kreivi dantys

Nors įprastai dantys auga tiesiai, tačiau jie nėra užprogramuoti, todėl pasitaiko ir nuokrypių. Nelygiai augantys dantys dažnai sukelia perpildyto žandikaulio, vienas ant kito lipančių dantukų problemas. Todėl dantų plokštelė ar breketai yra neišvengiami, jeigu norima išvengti didesnės žalos ateityje. Taip pat dantų tiesinimas yra rekomenduojamas ir dėl estetinių ar higieninių priežasčių.

Žandikaulio problemos

Netaisyklingas sąkandis yra viena iš pagrindinių priežasčių. Tačiau tai gana dažnai pasitaikantis atvejis nestebinantis odontologų. Net 15 % vaikų turi šią problemą ir nors kartais tai paveikia tik estetiką, tačiau labai dažnai tai trukdo normaliai kramtyti, neteisingas sąkandis net gali sukelti skausmus. Taip pat, jei tai rimta problema, ateityje tai gali turėti padarinių ne tik vaikui lankant mokyklą, bet ir ieškantis darbo.

Kaip atrodo blogas sąkandis?

• Žandikaulis būna perpildytas dantų (daugiau nei įprastai). Kartais dantukai grįžta į savo vietas augant žandikauliui, tačiau ne visais atvejais.
• Kai apatinis žandikaulis didesnis nei apatinis ir atvirkščiai.
• Kai dantys yra arčiau liežuvio ar skruosto nei įprastai.

Dantų tiesinimas – ne tik dėl estetikos

Kaip teigia „Denta“ specialistai, daugelis žmonių vis dar yra įsitikinę, kad tiesūs dantys ir kitos atliekamos ortodontinės procedūros yra skirtos tik estetikos formavimui. Vis dėlto, tiesūs dantys gali pagelbėti ir kitose srityse. Tiesiai augantys dantys sumažina tikimybę atsirasti kariesui, kadangi dantis lengviau išvalyti ir pasiekti tarpdančių siūlu bei šepetėliu, todėl sumažinama galimybė užsilikti bakterijoms. Dantų plokštelės ar breketų naudojimas taip pat gali tapti prevencija širdies ligoms, kadangi tos pačios apnašos likusios ant dantų su laiku kenkia organizmui ir gali išauginti itin kenksmingas bakterijas, kurios patekusios į kraujotaką gali pridaryti daug žalos.

Tiesūs dantys tai ne tik sveiki dantys ir graži šypsena, bet ir pasitikėjimas savimi. Suteikite tai savo vaikui užkirsdami kelią kreiviems dantims.