Kas gali apsaugoti nuo traumų motociklininką?

May 3, 2018
Kategorija: Sveikata
0 194 0
Kas gali apsaugoti nuo traumų motociklininką?

Vieni motociklininkai apsirengia netinkamai pagal saugos kriterijus. Taip pat nesinaudoja saugos diržu, žiemą važiuoja vasarinėmis padangomis ir panašiai. Svarbu ir tinkama moto apranga, kuri apsaugo nuo galimų susižalojimų. Kokybiška apranga apsaugo kelius, galūnes ir kitas kūno dalis. Taip pat vertėtų nepamiršti specialių pirštinių.

Kaip galima apsisaugoti nuo smūgių?

• Batai. Nors dažnai motociklininkai nepasirūpina tinkama avalyne nuo gali labai nukentėti vairuotojas. Nukritus ar patekus į avarinę situaciją dažniausiai būtent šios vietos būna labiausiai sužalotos. Galima rinktis tarp skirtingų rūšių batų, kurie suteikia skirtingas savybes ir funkcijas. Ilgi batai dažniausiai pasižymi didesne apsauga nei maži. Vis dėlto svarbiausia pasirinkti tokius, kuriuos užsidėsite kiekvienos kelionės metu.

• Kelių apsaugos. Taip pat svarbi motociklininko drabužių dalis. Dažniausiai krentant smūgis būna koncentruotas į kelius, todėl jie būna pažeidžiami, o kartais net ir negrįžtamai. Moto apranga turi būti ne tik patogi ir visąlaik nešiojama, bet ir kokybiška. Kad kritimo metu suveiktų apsaugos funkcija.

• Drabužiai. Vertėtų paminėti, kad nėra universalios aprangos, kuri apsaugotų nuo visų situacijų. Jei apranga yra atspari vandeniui, dažnai kūnas prakaituoja, o pats drabužis prilimpa. Apranga su papildomomis apsaugomis taip pat suteikia diskomforto jausmą, nes su jais ypač karšta.

• Striukė. Dažniausiai pasirenkama odinės medžiagos, kad suteiktų didesnę apsaugą. Prie jų dažnai derinamos pirštinės, kurios turėtų būti dėvimos tiek žiemos, tiek vasaros metu. Geriausia rinktis ne sintetinės medžiagos, o natūralios, kad medžiaga tarnautų ilgiau. Vienos striukės gali turėti papildoma apšiltinimą, todėl ją nešioti galima ir šaltuoju sezono metu. Moto apranga turi būti aukštos kokybės, kad suteiktų visus galimus privalumus.

Rinktis tik patikimiausius

Renkantis tiek batus, tiek aprangą ar striukę svarbu rinktis tokią kokybę, kuri užtikrintų visą įmanomą saugumą. Be to šis drabužių komplektas turi būti nešiojimas kiekvieną kartą, kai susiruošiama į kelionę, kad ir išvykimas, ir atvykimas būtų saugus. Todėl renkantis vertėtų atsižvelgti į komforto ir patogumo savybes, kad šie daiktai tarnautų pagal funkciją.