Kada ir kam reikalinga venų operacija?

May 22, 2018
Kategorija: Sveikata
0 180 0
Kada ir kam reikalinga venų operacija?

Kojų venų varikozė – gana dažna ir labai opi problema ne tik senų, bet ir jaunesnių žmonių tarpe. Išsiplėtusios kraujagyslės neleidžia atidengti kojų vasaros metu, tenka slėpti jas po ilgais sijonais ir suknelėmis. Pastebėta, kad ši problema dažniausiai vargina dirbančius sėdimą darbą, o kojų tinimas – klaikiai nemalonus reikalas. tačiau kada iš tiesų reikalinga venų operacija?

Kas tai yra ir kodėl taip yra?

Kojų venų varikozė vargina daugelį. Dažniausiai – moteris. Tai išsiplėtusių venų, iš nieku atsirandančių kraujosrūvų ir tinstančių kojų problema. Kojų estetinį vaizdą gadinanti problema, dažnai yra pernelyg ilgai užtęsiama, kol galų gale keliaujama pasirodyti gydytojui. Tada jau dažnai siūloma ir venų operacija lazeriu, tačiau iki to reikėtų pilnai išsiaiškinti galimas venų išsiplėtimo ir kojų tinimo priežastis.

• Kraujo apytakos sutrikimai

Tai bene dažniausiai pasitaikanti venų varikozės priežastis. Sutrikusi venų kraujotaka, įvairūs užsikimšimai gali paveikti visą bendrą savijautą, o tuo pačiu versti kojas tirpti ir plėstis kraujagysles Jums to nė nepastebint.
• Širdies ligos

Taip pat su kraujo apytaka, kaip ir savaime aišku, yra susijusi ir širdies veikla. Logiška visgi, kad jei sutrinka širdies veikla, savaime sutrinka ir kraujotaka.
• Inkstų ligos

Inkstai labai svarbūs balant organizmą, neleidžiant jame kauptis skysčiui. Tačiau sutrikus jų veiklą, venos savaime plečiasi jau vien todėl, kad neturi kur dėti organizme besikaupiančių bandens sąnaudų.
• Sėdimas darbas

Biuruose dirbantys žmonės dažnai labai mažai juda. Tai labai opi problema, tačiau su ja tvarkytis nori ne kiekvienas. Visgi, mažas fizinis aktyvuams yra taip pat gana dažnai nustatoma venų varikozės priežastis. Tokiu atveju reikalinga gali būti ne tik venų operacija lazeriu.

Problemos sprendimo būdai ir prevencija

Venų varikozė gali būti kelių skirtingų stadijų, tad problemos sprendimas taip pat gali stipriai priklausyti nuo to, kokioje stadijoje yra Jūsų venos. Jei tai pirma stadija, užtekti gali ir daugiau pajudėti. Padės net paprasčiausias kasdienis pasivaikščiojimas vakarais ar minimali mankštelė rytais. Tokiais atvejais dažniausiai yra paskiriami vienoki ar kitokie medikamentai, kurių pilnai užtenka, norint sutvarkyti išsiplėtusias venas.

Jei problemos sprendimas buvo uždelstas, o venos plečiasi taip, kad pastebite iššokusius gumbelius net išorėje plika akimi, operacija bus reikalinga. Invazinės procedūros skalpeliu paliks randus, tad jos darytis nerekomenduojama toms, kurios nori išsaugoti gražias kojas. Šiuo atveju geriau jau rinktis venų operacija lazeriu.

Norint apsaugoti save nuo tokių baisių problemų, svarbiausia – sportuoti, judėti ir neleisti priaugti sau daug antsvorio. Tegul gyvenime bus galima džiaugtis gražiomis ir sveikomis kojomis be jokios venų varikozės.