Dantų protezai: ką svarbu žinoti

July 12, 2019
Kategorija: Sveikata
0 55 0
Dantų protezai: ką svarbu žinoti

Kartais pasitaiko situacijų, kai dėl vienokių ar kitokių priežasčių netenkame dantų. Šis įvykis gali sukelti diskomfortą bendraujant su kitais žmonėmis, valgant, šypsantis… Kartais tai gali sukelti net nemažų kompleksų. Padėti gali dantų protezavimas, tačiau ne visi nori ir drįsta juos rinktis. Tad ką svarbu apie juos žinoti?

 

Kokie būna dantų protezų tipai?

Dantų protezų dėjimas – sudėtinga procedūra, turinti ne vieną žingsnį ir, net gi, skirtingus pobūdžius. Pagrindiniai (dažniausiai naudojami) protezai yra šie:

  • Fiksuoti protezai, kitaip žinomi kaip vainikėliai ir tilteliai, yra gaminami iš metalo keramikos, bemetalės keramikos, cirkonio oksido keramikos;
  • Nuimami protezai gali būti: pilni (plokštelės), daliniai, lanko atraminiai, termoplastiniai;
  • Mikroprotezai (kai atkuriami pažeisti dantys): įklotai, užklotai, laminatės, kultiniai įklotai, stiklo pluošto kultiniai įklotai, keraminiai kultiniai įklotai.

Svarbu paminėti, kad dantų protezavimas tinkamas ir pažeistiems dantų implantams. Protezavimas ant implantų galimas, kai trūksta vieno danties, trūksta kelių dantų vienoje eilėje arba žandikaulyje visiškai nėra dantų.

Kam gali prireikti dantų protezų?

Dantų protezų gali prireikti žmonėms, dėl vienokių ar kitokių priežasčių netekusiems visų ar keleto dantų. Gan populiarūs yra nuimami protezai, kitaip dar žinomi kaip plokštelės, tačiau jais reikia itin atidžiai rūpintis, dažniausiai prieš miegą išsiimti. Nors visuomenėje vyrauja įsitikinimas, kad protezų prireikti gali tik vyresnio amžiaus žmonėms, protezavimas galimas ir jauniems, ir vyresniems žmonėms. Svarbu atkreipti dėmesį, kad įvairių problemų su dantimis turi ir vaikai.

Protezavimo privalumai

Dantų protezai turi tikrai ne vieną privalumą. Nemaža kaina užtikrina puikią kokybę – taip ne tik galėsite ir vėl džiaugtis gražia šypsena bei pamiršti diskomfortą, taip pat pajausite ir visapusį burnos sveikatos pagerėjimą. Dantų protezavimas padės pagerinti kramtymo funkciją, kuri buvo sutrikusi dėl prarastų dantų. Jei atsirado raukšlių dėl kažkurių dantų nebuvimo – protezavimas jas išlygins, nes bus atstatyta įprasta dantų struktūra.

Taigi, dantų protezai – puikus pasirinkimas norintiems pagerinti dantų sveikatą bei užtikrinti estetišką įvaizdį bei susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Be to, bus atkurtos svarbiausios funkcijos, tokios kaip kramtymas. Svarbu nepamiršti, kad būtina ir tinkama burnos higiena.