Ar svarbu koks lęšių skystis naudojamas?

December 21, 2018
Kategorija: Sveikata
0 76 0
Ar svarbu koks lęšių skystis naudojamas?

Tik įsivaizduokite rytą, kai vos prabudę apčiuopti bandote akinius. Tai – juk taip nepatogu ir kasdien su tuo susiduriantis žmogus ilgainiui tikrai nuo to pavargsta. Visgi, akinius galima iškeisti į kontaktinius lęšius, su kuriais bus galima pamiršti nepatogius akinius, nuolat slenkančius nuo nosies, rasojančius pereinant iš šaltos patalpos į karštą, užklupus lietui ir panašiai. Žinoma, net ir kur kas patogesnio būdo – lęšių – nešiojimas neapsieina be atitinkamos jų priežiūros. Lęšių skystis, specialus lęšių dėkliukas (konteineriukai) ir kiti kasdieniai ritualai, kurių negalima pamiršti teisingai lęšių priežiūrai. Ką vertėtų atsiminti ieškant tinkamų lęšių priežiūros priemonių?

Viena pagrindinių priemonių – lęšių skystis

Pasirinkti kontaktinius lęšius yra labai svarbu, juos įsigyjant reikia tiksliai įvertinti, kokio stiprumo jų reikėtų, taip pat nuspręsti, ar lęšių norima spalvotų (pavyzdžiui, juodų, baltų, ryškiai mėlynų ar net primenančių tigro akis). Visgi, ne vien nuo pačių kontaktinių lęšių priklauso matymo komfortas ir lęšių kokybė. Itin svarbu nešiojantiems akių lęšius tinkamai pasirinkti lęšių skystį. Jų šiandien gali būti įvairių rūšių, tad kaip žinoti, kokį lęšių skystį rinktis?

Internetinės parduotuvės gerilesiai.lt konsultantai pataria, kad kontaktinių lęšių skystį pirktumėte įvertinę šiuos aspektus:

- Skysčio suderinamumą su kontaktiniais lęšiais. Paprastai prie konkrečių produktų būna parašyta daugiau informacijos apie skystį. Lęšių skystis gali būti tinkamas arba hidrogeliniams, arba silikono hidrogelio ar netgi abiejų tipų akių lęšiams. Tuo atveju, jei nežinote, kokios rūšies kontaktinius lęšius nešiojate, visuomet galima susisiekti su pardavėju, parašyti jam lęšių prekinį ženklą ir jis padės parinkti geriausiai tinkantį variantą būtent pirkėjo atveju.
- Akių jautrumą. Tuo atveju, jeigu jūsų akys yra labai jautrios, jos visuomet pernelyg reaguoja į šviesą, oro sausumą, ką jau kalbėti apie kontaktinius lęšius, būtina atsižvelgti, kad lęšių skystis būtų pritaikytas jautrioms akims.
- Prekinio ženklo žinomumą. Prekyboje šiuo metu galima rasti daugybę lęšių skysčių, tačiau perkantiems juos pirmą kartą gali būti sudėtinga išsirinkti. Dėl šios priežasties vertėtų pirkti gerai žinomus lęšių skysčių ženklus tokius, kaip ReNu, Avizor, Eye Smile ir kitus. Bet kuris iš šių lęšių skystis pritaikytas prie pirkėjų nešiojamų lęšių, taigi jokio diskomforto nejausite.

Taigi, kontaktinių lęšių skysčio pasirinkimas neturėtų apsunkinti jūsų apsipirkimo, visuomet geriau rinktis jau pamėgtus ir patikrintus skysčius, su kuriais kasdienis matymas bus kur kas malonesnis.