Rąstinės pirties statybos etapai

May 15, 2017
Kategorija: Statyba ir nekilnojamas turtas
0 666 0
Rąstinės pirties statybos etapai

Pirtis jau nuo seno buvo laikoma apsivalymo, sveikatingumo vieta. Jos reikšmė nė kiek nesumažėjo ir šiandien. Žinoma, pačios pirties statyba ir gamybos specifika modifikavosi ir buvo pritaikyta prie šiandieninių poreikių. Daugelis norinčių užsisakyti rąstinės pirties projektą ieško daugiau informacijos apie statybos etapus ir eigą, todėl pateikiame pagrindinę informaciją, kaip vyksta pirtelės statyba nuo pradini iki galutinio taško.

Pušis – geriausia statybinė medžiaga

Rąstiniams statiniams, nepaisant ar tai yra namas, vasarnami, pirtelė ar sandėliukas – populiariausia statybinė medžiaga yra pušies mediena. Tai tarsi medienos etalonas, kuris yra ilgaamžis bei nuobliavus rąstus atrodo labai patraukliai. Ši mediena yra minkšta, kaip ir kitų spygliuočių, tačiau pušis pasirenkama dėl to, kad turi mažiau sakų ir smulkių šakų. Taip pat šios medienos savybės leidžia izoliuoti šilumą, todėl statinys iš pušies rąstų yra geras šilumos izoliatorius.

Pirties statyba prasideda nuo rąstų paruošimo

Pirmiausia, sumanius pasistatyti pirtelę, reikia išmanyti gamybinius procesus. Statyba šiuo atveju yra lengvesnė, nei tinkamas rąstų paruošimas. Gamybos procesas apima rąstų supjovimą į tam tikras dalis, jų džiovinimą krosnyje, skersavimą, obliavimą bei sujungimų kūrimą. Nors pirtelę galimą statytis ir pačiam, tačiau ekspertai pataria nerizikuoti ir gamybos bei statybos procesus (bent jau susijusius su rąstais) palikti profesionalams, ypač jei esate naujokai šioje srityje.

Pagaminus rąstus jie pradedami spynuoti. Trumpiau tariant pradedami dėlioti į konstrukcijas, kurios vėliau tampa pirtelės sienomis. Žinoma, tada turi būti paruošti pamatai, ant kurių bus dedamos rąstinės sienos. Įmonėje ,,Astreta” pirties statyba, be sienų, apima: langų sudėjimą, stogo dengimą, terasos įrengimą (jei tokia yra). Kadangi pirtelė dažnai neviršija 25 kv m2, specialių statybos leidimų nereikia, todėl sutaupote laiką.

Apskritai, rąstinė pirtis yra geras pasirinkimas, ne tik dėl aukšto šilumos išlaikymo koeficiento, ekologiškumo, bet ir dėl natūralaus interjero dizaino. Nuobliuoti rąstai neturi būti papildomai apdorojami, o pirtelė bei prieškambaris nebereikalauja papildomų stilistinių sprendimų.

Susipažinus su pirties statybos procesu, galite pradėti planuoti savo pirtelės projektą, kurį kartu su patyrusių profesionalų komanda galima įgyvendinti per porą mėnesių.