Asmenybės: Airtonas Sena

Airtonas Sena – vienas žymiausių visų laikų autolenktyninkų, tragiškai žuvęs San Marino Grand Prix varžybų metu. Tris kartus laimėjo ,,Formulės 1’’ pirmenybes, ir 2000 m. už sporto pasiekimus buvo įtrauktas į tarptautinę automobilių sporto šlovės galeriją.

http://collider.com/wp-content/uploads/ayrton-senna-image.jpg

Brazilo karjera prasidėjo ganėtinai vėlai. Jis pradėjo lenktyniauti sulaukęs trylikos metų. Sennos pirmasis kartingas, kuris turėjo tik vieną arklio galią, buvo dovanotas jo sesers. Jau 1997 m., būdamas septyniolikos metų,  lenktyninkas laimėjo Pietų Amerikos kartingų čempionatą, kuriame varžėsi iki 1982 m. Vėliau jis nusprendė persikelti į Angliją, jog galėtų pradėti varžytis su galingesniais automobiliais. Nors ir Airtonui pavyko laimėti keletą čempionatų Didžiojoje Britanijoje, spaudžiamas tevų jis nusprendė sugrįžti į Braziliją ir prisdėti prie šeimos verslo. Tačiau, po kurio laiko lenktyninkui buvo pasiulyta atstovauti ,,Ford 2000’’ komanda, ir taip jis sugrįžo į auto sportą.

Jau 1984 m. Airtonas patraukė ,,Formulės 1’’ komandų dėmesį ir sudarė sutartį su ,,Toleman’’. Tais metais bendroje įskaitoje lenktyninkas liko devintas. Nuo 1985 m. iki 1987 m. brazilas lenktyniavo ,,Lotus’’ komandoje. Nors ir su ,,Lotus’’ bolidu, Airtonas iškovojo ne vieną podiumą, laimėti čempionato jam nepavyko. Taigi, 1988 m. jis persikelė į ,,McLaren’’ komandą, kur tuo metu pilotu numeris vienas buvo jau du kartu čempionu tapęs Alainas Prostas. Tais metais ,,McLaren’’ tiesiog dominavo, laimėdama 15 iš 16 etapų. Airtonas laimėjo aštuoniarias lenktynes, o Prostas laimėjo septyniarias, taip čempiono titulą atiduodamas Brazilui. Tai buvo pirmasis Airtono čempiono titulas. Kitais metais konkurencia tarp dviejų lenktyninkų dar labiau suintenensyvėjo. Visas sezonas buvo arši kova tarp dviejų komandos draugų, tačiau titulas atiteko prancūzui. 1990 m. Senna lyderiavo čempionate ir iškovojo savo antrąjį titulą, o jau kitias metais iškovojo ir trečiąjį.

Deja, lenktyninko karjera baigėsi tragiškai. Sennos trečiosios 1994. m. lenktynės buvo jo paskutinės. Važiuodamas 233 km/h greičiu jis rėžėsi į betoninę sieną ir po keletos valandų mirė. Toje pačioje Imola trasoje per kvalifikaciją mirė austrų pilotas R. Ratzenbergeris.Daugelio auto sporto megėjų manymu Airtonas Senna yra vienas iš geriausių visų laikų lenktyninkų.

Visai nesenai buvo sukurtas filmas apie Airtono Sennos gyvenimą.

, , , , , , ,