Kinematografinė personalo atranka arba kaip atsilaikyti darbo pokalbio metu?

December 30, 2013
Kategorija: Profesijos | Ką studijuoti?
0 1788 0
Kinematografinė personalo atranka arba kaip atsilaikyti darbo pokalbio metu?

Šiuolaikinėje darbo rinkoje, personalo atranka, tapo bene svarbiausia sąvoka ir pozicija. Kompetentingai rinkdamiesi tinkamiausius kandidatus konkrečiai darbo pozicijai, turite būti ne tik analitiškais ir įžvalgiais psichologais, bet ir puikiai išmanančiai savo rinkos specifiką. Sugebėjimas įžvelgti darbinį potencialumą kandidatuose, etiškumas, komunikabilumas, gebėjimas paklausti ir išklausyti. Tai tik keletas esminių personalą atrenkančio specialisto savybių. Tačiau tai tik viena būsimo darbo interviu pasiruošimo pusė.

Kino istorijoje būta ir gerų ir visiškai netinkamo personalo atrankos ir darbo interviu pavyzdžių. Taigi ko galime pasimokyti iš kino filmuose (ir ne tik) ieškančių darbdavių ir darbo ieškančių kandidatų, arba ko vertėtų vengti? Nuo humoristų siurrealistų Monthy Python iki visiškai rimtai „Ieškančių laimės“ ( „The pursuit of happiness“ 2006).

Absurdiškas įdarbinimas, arba kitu laiku virtualioje darbo rinkoje

Kokių keisčiausių ir kvailiausių darbo interviu klausimų tenka išgirsti. Google personalo atrankos specialistai stengiasi užduoti pačius absurdiškiausius, arba pačius sudėtingiausiu klausimus, galbūt laukdami tokių pat absurdiškų atsakymų. Pavyzdžiui:

  1. Kodėl kanalizacijos šulinių dangčiai yra apvalūs?;

  2. Kiek bandymų jums reikės atsakymui sužinoti, jeigu jums bandant išsiaiškinti galima sudaužyti 2 kiaušinius?;

  3. Kokio atlygio jūs paprašytumėte už visų langų Sietle (miestas JAV) nuplovimą?

2013 metais kino ekranuos pasirodęs filmas „Praktikantai“ ( „ The internship“) supažindino mus su Google darbuotojų atrankos politika. Kaip vis tik vyksta didysis darbo interviu?

Nebelieka čia ir įprastų darbo pokalbių, nes viskas perkeliama į virtualią erdvę. Galbūt ir mums greit nebereikės išeiti iš namų, kad gautume darbą?

Absurdiškieji siurrealistai Monthy Python gal ir tipiškoje aplinkoje, bet netradiciškai absurdiškai bando išvesti kandidatą iš kantrybės.

Nuolatinis netipiško kandidato elgesio stebėjimas, kartais gali supainioti ir pačius atrankos specialistus. Geriau nebandykite būti tokiais hiperaktyviai atvirais kandidatais kaip Spudas „Traukinių žymėjime“ (1996)

Arba, kaip apsukti galvą atrankos specialistams? „Gerojo Vilo Hantingo“(1997) draugas atėjo į darbo interviu ne kaip tradicinis kandidatas ieškantis darbo. Galios piramidė šiame interviu apsivertė, ieškantysis tapo siūlančiu.

Juk ieškant darbo svarbiausia pozityvus Dwight‘o („The Office“ 2005-2013) nusiteikimas ir pasitikėjimas savimi. Tik įspėjam, geriau nepadauginti.

Rimtose darbo paieškose, kartais reikia ir nedidelės Chris‘o ( „Ther pursuit of happiness“ 2006) humoro dozės. Jei pamiršote marškinius, nepamirškite:

Tai tik keletas kinematografinių darbo interviu pavyzdžių. Žinoma tie patys scenarijai negali tikti visiems. Tačiau laikykitės esminių taisyklių: neprarasti humoro jausmo, nepasimesti tarp absurdiškų klausimų ir visada pasitikėti savimi. Norėdami nusiraminti prieš būsimą darbo pokalbį, nevartokite svaiginančių preparatų, o geriau pasimokykite iš kinematografinių darbo scenarijų. Galbūt ne visi jie realistiniai, tačiau kartais ir ieškantiems darbo ar jį siūlantiems tenka priimti netradicinius sprendimus. Kokius scenarijus pritaikysite jūs?

http://indigroup.lt/

, , , , ,