Kinematografinė buhalterija, arba kas išgelbėjo vieną žmogų, išgelbės visą žmoniją

January 2, 2014
Kategorija: Profesijos | Ką studijuoti?
0 1919 0
Kinematografinė buhalterija, arba kas išgelbėjo vieną žmogų, išgelbės visą žmoniją

Kas yra geras buhalteris ir kokias buhalterines paslaugas jis teikia? Galbūt dauguma eilinių piliečių, nesusiduriančių su buhalterijos ir apskaitos paslaugomis, dažnai svarsto kas tai per profesija ir kuo ji naudinga? Nesileidžiant į nuobodų, teorinį ir istorinį šio termino aiškinimą, prisiminkime kino istoriją ir žinomiausius šios profesijos specialistų portretus.

Buhalteriai, kurie atsakingai prižiūri jūsų verslo finansus, gali užtikrinti stabilią ir patikimą ateitį. Koks turi būti idealus apskaitininkas ir kokios jo teikiamos buhalterinės paslaugos garantuoja finansinę, o kartais ir moralinę sėkmę. Filmuose tokie herojai, nėra tik buhalterijos ir apskaitos terminus išstudijavę ir skaičiuose neapsiklystantys asmenys. Kino istorijoje jų gyvenimas nuotaikingas ir pavojingas. Nuo pirataujančių reidų, pabėgimo iš kalėjimo planavimo, Brodvėjaus prodiuserių iki gelbėjančių visą žmoniją. Tai šių dienų verslo rinkos herojai, kurie susigaudo ne tik skaičiuose, bet ir gyvenime.

Kino filmuose šalia buhalterinių paslaugų, finansų specialistai rūpinasi ir daug sudėtingesnėmis užduotimis. Leo Bloom‘as ir „Prodiuseriai“ (1968), tai finansinės sėkmės istorija, kuriai reikia prasto scenarijaus, prasto režisieriaus ir prastų aktorių. Viskas labai paprasta. Niekam tikęs Brodvėjaus spektaklis „ Hitlerio pavasaris“ dėl savo kontraversiškumo sulaukia pasisekimo. Taigi šis filmas įrodo, jog skaičiuose nepasiklydę ir viešuosiuose ryšiuose susigaudantys Brodvėjaus prodiuseriai, gali sulaukti finansinės sėkmės.

Kaip „Pabėgti iš Šoušenko“(1994) kalėjimo? Susidraugaukite su kalėjimo prižiūrėtojais nuslėpdamas jų mokesčius. Endis Dufresne pasinaudoja savo buhalterinėmis žiniomis ir apskaitos triukais, kad padėtų prižiūrėtojams nuslėpti mokesčius. Tačiau vienintelis (nepa)skaičiavimas padėsiantis pabėgti iš Šoušenko, visus finansiniais nusikaltimus suversti prižiūrėtojui, kuris buvo atsakingas už Endžio neteisėtą bausmę. Todėl kartais skaičių ir finansinių triukų išmanymas gali išlaisvinti iš bet kokio kalėjimo, kartais netgi minčių.

Kartais buhalteriai padeda išgelbėti ne tik vieną gyvybę, bet visą žmoniją. „Šindlerio sąrašas“( 1993), tai gyvybių sąrašas. Itzhakas Sternas ir Šindleris tvarkydami „didžiąją knygą“ antro pasaulio karo košmaro metais, sugebėjo išgelbėti ne vieną gyvybę. Vokiečių industrialistas pasamdęs žydų buhalterį, kuris susidorotų su finansiniais jo verslo iššūkiais, ilgainiui tapo bendraminčių padedančiu gelbėti Krokuvos geto rezidentus. Visi 1,100 žmonių buvo įdarbinti jo fabrike. Visiems buvo garantuota gyvybė. Šių dviejų humanistų bendradarbiavimas išgelbėjus vieną gyvybę, išgelbėjo visą žmoniją.

Pabaigai, Monthy Python absurdo buhalterija „Gyvenino prasmės“(1983) beieškant. Buhalterinė firma „Nuolatinė garantija“ savo pagyvenusius apskaitininkus laiko pririštus prie stalų, kol šioje socialinėje satyroje įvyksta maištas. Buhalteriai tampa piratais, išplaukiančiais į plačiausias tarptautinių finansų jūras. Kažkas žavaus šioje istorijoje, kai nukvakę apskaitininkai atranda jaunystę ir gyvybingumą plačiuose finansų vandenyse. Ir nieko rimto apie labai rimtą specialybę. Todėl kartais geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų perskaityti.

http://www.lvsprendimai.lt/

, , , ,