Keliaukime į Kiniją

October 29, 2013
Kategorija: Kelionės | Paskutinė minutė
0 1835 0
Keliaukime į Kiniją

Kinija – tai egzotinio grožio, žavesio, nuotykių šalis. Tai 3 didžiausia valstybė pasaulyje. Šalis garsėja istorijos ir kultūros palikimu. Tai išties, labai laisvų – nesuvaržytų žmonių šalis, joje pabuvę tuo ir patys įsitikinsite. Pirmosios dienos šioje šalyje gali sukelti lengvą šoką, nes jums teks priprasti prie to, kad galite būti fotografuojamas netgi parduotuvėje, o keistų žvilgsnių tikrai netruks, pasijausite kaip žirafa zoologijos sode, arba lyg pasaulinė žvaigždė. Tačiau, jau po kelių dienų prie to priprasite. Keista gali pasirodyti tai, kad žmonės prie savo mažų dviratukų prisikabinę nemenkas priekabas, gabena įvairius savo rakandus, o jų kiekis išties stulbinantis. Beje, visada prisiminkite, kad ir kuriame Kinijos kampelyje bebūtumėte, turite saugotis išprotėjusių vairuotojų, nes kaikuriems iš jų kelių eismo taisyklės tiesiog negalioja. Būnant šioje šalyje susidaro įspūdis, kad niekas nesijaudina dėl sukeltų avarijų, partrenkatų žmonių, kaikurie net neatsisuka į ant gatvės partrenktą žmogų, o nueina tarsi norėdami pasakyti, kad yra ir svarbesnių dalykų, o mūsų Kiniečių ir taip daug. Skamba kraupokai, tačiau tokie jau tie žmogeliukai iš Kinijos. Galite būti ramūs, nes jeigu į tokią situaciją patektų europietis, niekas gatvėje gulėti jo tikrai nepaliktų. Kiniečių dėmesys europiečiams išskirtinis, kiekvienas kinas jaučia garbę galintis padėti. Todėl, jeigu pasiklysite ir sugalvosite krypties paklausti vietinių gyventojų, nesistebėkite jei šie jus ir nuves ir dar padėkos, kad leidote tai padaryti. Aš Kinijoje visada jaučiausi lyg mane suptų daugybė asmens sargybinių, kurie visada bus pasiruošę padėti, jei tik galės, o jei negalės dėl kalbos barjero, bandys ir gestų kalba pagelbėti. Iš šio mano pasakojimo, turbūt, susidaro vaizdinys, kad tai labai malonūs ir išsilavinę žmonės. Kaip jau minėjau kiniečiai tikrai elgiasi labai laisvai, mums kaip iš europos atrodo, kad net per laisvai. Atsirūgti metro, nusižiovauti tiesiai į veidą, ar tiesiog spoksoti tiesiai į akis kiauras 10 minučių, jiems tai normalu, kad ir kur bebūtų. Žinoma, negalima sakyti, kad taip elgiasi visi, tačiau kontrastas tarp skurdžiau gyvenančio žmogaus ir geriau įsitvirtinusio yra labai didelis. Maistas labai įdomus, toks įdomus, kad kartais nelabai gali suprasti ką valgai, ar perki. Mano skonį pavergė kiniški koldūnai su daržovių įdaru, o vakarais norėdavosi pasilepinti ant grotelių keptais vištienos gabalėliais ir pievagrybiais. Tiesa, kuomet pirmą kartą pamatai sąlygas kaip viskas kepama, noras praeina, tačiau skonis viską atperka ir norisi vėl pakartoti. Tai tiek apie gyvenimo ypatumus Kinijoje.

  • Šanchajus (shanghai - „esantis ant jūros“). - miestas, kuriame gyvenimas verda tarsi didžiuliame puode. Be abejones, šis miestas palieka neišdildomą įspūdį. Tai didžiausias Kinijos miestas ir septintas pagal dydį miestas pasaulyje. Tai stambus transporto mazgas ir vienas svarbiausių šalies pramonės centrų: be kitų sričių, išvystyta laivų statyba,  naftos perdirbimas, tekstilė, elektronika, dviračių, radijo imtuvų, televizorių gamyba. Pro didžiulį Šanchajaus uostą keliauja dauguma Kinijos eksporto ir importo prekių bei krovinių. Šanchajuje būtinai turite pamatyti:
  • Yu Yuan – Šanchajaus senamiestis, dar vadinamas Mandarinų sodais. Vos įžengęs į Yu Yuan, patenki tarsi į kitą epochos ir kultūros zoną, padalintą į penkias dalis. Kiekvieną jų žymi balta siena su drakono atvaizdu. Yu Yuan yra daugiau kaip 30 paviljonų ir aikštelių. Tai Mingų dinastijos valdovų kultūrinis palikimas (XVI a.) su senovinės architektūros akį traukiančiais statiniais.
  • Pudongas - šiuolaikiškų pastatų rajonas, pastatytas buvusiuose pelkynuose. Pudonge yra įsikūrusi Ludziadzui finansų ir prekybos zona, taip pat Šanchajaus birža. Pudonge stovi žymiausi Šanchajaus statiniai, kaip kad Oriental Pearl Tower, Jin Mao Tower, Shanghai World Financial Center , Shanghai Tower. Kitoje upės pusėje yra istorinis Šanchajaus rajonas Bundas.
  • Pekinas - Kinijos sostinė, turinti 17,2 mln. gyventojų. Su greta esančiais rajonais Pekinas sudaro atskirą valstybinio pavaldumo administracinį vienetą, užimantį 16,8 tūkst. km².
  • Forbidden City (Uždraustas miestas). Dabar tai tapo turistiniu objektu, o “senais laikais” čia gyveno valdovai ir paprastiems piliečiams patekti būdavo draudžiama.
  • Didžioji kinų siena - Legendinė Kinų siena, apipinta begalės istorijų. Jos mastui nėra lygių žmonijos istorijoje. Ji driekiasi apie 2700 km, matuojant tiesia linija nuo Sanhaiguano, esančiam rytiniame Hebėjaus provincijos pajūryje iki Dziajuguano Gansu provincijos vakaruose, bet tikras jos ilgis, įtraukiant upes, kalnus, dvigubus ir trigubus ruožus, kilpas perėjose bei kitose strateginėse vietose, yra bent tris kartus didesnis. Didžioji siena yra daugelio ilgų sienų, pastatytų įvairiais Kinijos istorijos laikotarpiais, bendras pavadinimas. Iš pat pradžių siena reiškė daugiau, nei vien gynybą: ji žymėjo civilizacijos ribas. Kinų požiūris į sieną yra toks pat kaip į miestą; ji ženklino administracinį vienetą, atskiriantį organizuotą, žemdirbišką kinų pasaulį nuo netvarkingo stepių klajoklių barbarizmo. Todėl įeiti per sieną reiškė įžengti į žinomą civilizuotą pasaulį. Jeigu viešite Kinijoje, šį istorinį paveldą aplankyti tiesiog privaloma.
  • Terakotinė kariauna (Terracotta Army) Terakotinė kariauna – tai vienas paslaptingiausių pastarojo šimtmečio radinių. 1974 m. Xianio apylinkėse, tarp Wei upės ir Li kalno, vietiniai darbininkai, kasdami šulinį netikėtai aptiko terakotinių statulų nuotrupas.  Kariauna susideda iš daugiau kaip 8 000 karių, 130 vežimų, 520 arklių ir 150 kavalerijos arklių statulų.

Ir tai tik maža dalis to ką turėtumėte pamatyti. Kelionė į Kiniją, tai nuotykis visam gyvenimui. Kiekviena smulkmena šioje šalyje yra įdomi ir neįprasta mums, o tai ir žavi, ar ne ?

, , ,
Giedrė Petraitytė

View my other posts