Atostogos Rio de Žaneire – dėl ko verta nuvykti?

June 27, 2013
Kategorija: Kelionės | Paskutinė minutė
0 2110 0

Rio

Brazilija šiai dienai dažniausiai minima dėl šalyje bręstančio perversmo ir konfederacijų taurės futbolo čempionato. Tačiau derėtų nepamiršti, kad tai egzotiška vieta, renkantis kur atostogauti. Trumpai apžvelgsime, ką gero galima pamatyti Brazilijoje, o dar konkrečiau Rio de Žaneire – buvusioje Brazilijos sostinėje.

Visų pirma tai ne tik Sambos, Rio karnavalo ir favelos ansamblius bendrinanti vieta. Čia gausu gražių gamtos kampelių ir architektūrinių paminklų bei daug kitų lankytinų vietų. Viena iš jų garsioji Kristaus statula kalno viršuje, kurią dažnai rodo filmuose. Pats kalnas vadinamas Pao de Acucar arba cukraus galva, nuo kurio atsiveria labai gražus panoraminis vaizdas.

Corcovado tai dar vienas lankytinas objektas, kuris taip pat susijęs su Kristaus statula ir cukraus galvos kalnu. Tai keltuvų stotis, kuri gabena turistus iki kalno viršūnės.

Prainha paplūdimys tai pusmėnulio formos gamtos kampelis, kuris padengtas švelniu aukso spalvos smėliu. Tai viena žymiausiu vietų, kurioje galima mėgautis banglenčių sportu.

Kitas garsus paplūdimys, kuris yra apdainuotas vienoje dainoje pavadinimu „The Girl from Ipanema“ – yra Ipanemos paplūdimys. Čia galima pamatyti tikrąjį Rio gyvenimą paprastumą ir prabangą visiškai greta vienas kito.

Nors šalyje dar sutinkama vergovė, o skurdas „klesti“ visai šalia prabangos, šalis turi savo žavesio, o žmonės atrodo šilti ir atsipalaidavę. Vakarais renkasi namų kiemuose ir šoka Samba, atletiškas jaunimas dar ir Kapoerą. Skamba laukinė muzika, kuri vadinama funk carioca. Žinoma į Rio labiausiai pritraukia karnavalas. Būtent tuo metu atvyksta daugiausiai turistų, matyt yra dėl ko. Šiltas oras, gražios moterys, karšti kūnai, smėlėti paplūdimiai ir graži gamta. Turbūt tai ir yra labiausiai masinantys dalykai dėl kurių verta atvykti į šią šalį.

, , , , ,