D. Dolce ir S. Gabbana nuteisti už mokesčių slėpimą

June 20, 2013
Kategorija: Pasaulio naujienos
0 2146 0
D. Dolce ir S. Gabbana nuteisti už mokesčių slėpimą

Italijos mados dizaineriai Domenico Dolce ir Stefano Gabbana trečiadienį buvo nuteisti už mokesčių slėpimą. Jiems skirta 20 mėnesių kalėjimo ir didelė piniginė bauda.

Visame pasaulyje žinomas dizainerių duetas Milano teisme nepasirodė ir ketina pateikti apeliacinį skundą.

„Perskaitysime teismo išvadas ir pradėsime rengti apeliaciją“, – po nuosprendžio išklausymo teigė vienas dizainerių advokatų Massimo Dinoia.

Prokuroras Gaetano Ruta reikalavo dvejų su puse metų kalėjimo bausmės. Vis dėlto D. Dolce ir S. Gabbana turės sumokėti baudą, kuri gali siekti 10 mln. eurų (apie 34,5 mln. litų).

Tyrimas buvo pradėtas 2008 metais, kuomet, prasidėjus finansų krizei, valdžia ėmė aktyviai domėtis mokesčių vengimu.

Teisėjas nusprendė, kad dizainerių pora pardavė savo prekės ženklą Liuksemburge veikiančiai kompanijai „Gado“ 2004 metais, kad išvengtų apytiksliai 1 milijardo eurų mokesčių (apie 345 mlrd. litų).

Savo baigiamojoje kalboje prokurorė Laura Pedio teigė, kad dizaineriai „puikiai žinojo, jog dėl šio sandorio galės pasinaudoti mokesčių lengvata.“

„Gado“ tėra fiktyvi įmonė, nedariusi jokių administracinių ar finansinių sprendimų, sakė L. Pedio.

Dizaineriai savo kaltę neigia.

Iškart po verdikto paskelbimo socialiniame tinkle Twitter pasirodė Stefano Gabbanos įkelta citruso medžio fotografija. Tai Sicilijos simbolis, kurį duetas naudoja kaip parašą.

REUTERS

, , ,