Brazilijos narkotikų kartelis žada teroro čempionatą

October 18, 2013
Kategorija: Pasaulio naujienos
0 2305 0
Brazilijos narkotikų kartelis žada teroro čempionatą

Brazilijos pavojingiausias narkotikų kartelis pažadėjo „Pasaulio teroro čempionatą“, kitais metais vyksiančio Pasaulio futbolo čempionato metu. Šiuo metu Braziliją krečiantiems protestams ir nepasitenkinimams valdžia nesimato pabaigos, o narkotikų karteliai, turintys neįtikėtiną įtaką valstybėje, žada, kad smurtas bus nukreiptas ir į atvykėlius.

Visuomenės nepasitenkinimu nusikaltėliams pasinaudoti tikrai nesunku – brazilai tiesiog įsiuto, kai sužinojo, kad valstybės biudžeto pinigai, kurie turėjo būti skirti mokykloms, ligoninėms ir viešajam transportui gerinti, buvo paskirti futbolo čempionato reikmėms – viešbučiams ir stadionams atnaujinti. Praėjusią savaitę į gatves paplūdo daugiau nei septyni milijonai piliečių, kurių dalis buvo ir yra nusiteikusi karingai – tuo pasinaudoti puiki proga narkotikų verslo atstovamas.

Kartelis įspėjo policijos atstovus, kad bus imtąsi žiaurių priemonių, jei nors vienas įkalintas kartelio narys bus perkeliamas į sugriežtinto režimo kalinimo vietą. Primeiro Comando da Capital (PCC) narkotikų kartelis yra vienas pavojingiausių visoje Brazilijoje, o jo vadovas Marcos Williams Herbas Camacho, šiuo metu yra įkalintas iki gyvos galvos už teisėjo žmogžudystę.

PCC kartelis susiformavo dar 1993 metais, tačiau pastaruoju metu stipriai suaktyvino savo veiklą. Kartelio žinutė visuomenė ir valdžiai yra susieta su kraupiomis sąlygomis Brazilijos kalėjimų sistemoje, o šalies teisingumo ministras praėjusiais metais pasakė garsią frazę, apibūdininančią, kokia padėtis yra ten – „Verčiau mirčiau, nei keliaučiau kalėti“.

, , , , , , , ,