Rudens muzika. O ką klausote jūs?

October 9, 2013
Kategorija: Laisvalaikis | Ką veikti, Muzika | Naujausia muzika
0 1092 0
Rudens muzika. O ką klausote jūs?

Yra dienų, kai pagalvoji, jog viskas blogai, nieko aplink šviesaus, o dar ir ruduo slegia iš vidaus. Nežinai, nei kur dėtis, nei ką su savim daryti, kur slėptis ar ką aprėkti. Tačiau einant parku, gali justi saulę, žaidžiančią veide, gali, pakėlus aukštyn galvą, pamatyti tolyn skrendančius V forma paukščius, dar gali pamatyti kas antrą žmogų su saulės akiniais. Todėl – ne viskas blogai.

Ruduo – tai toks metas, kai atsikėlusi mintyse meldiesi, kad pravėrus užuolaidas nepamatytum gatvėje milijono balų, kad dangus nebūtų aptrauktas pilka spalva, kad saulė ne tik šviestų, bet dar ir šildytų. Į šį metų laiką sudedam labai daug vilčių, vis dar esam apimti vasaros melancholiškų nuotaikų, jūros bangų, žydro dangaus bei lengvų drabužių.

Dar ruduo – tai naujovės. Tik pradeda kristi spalvoti medžių lapai žemėn, jau, žiūrėk, būrys jaunuolių krykštauja susispietę ties fotoaparatu – ruošiasi rudeninei fotosesijai. Vakare jau galės atsinaujinti savo Facebook profilio nuotrauką. Tuomet ir meilė rudeniui atsiranda.

O šiaip mes linkę labai nurašyti rudenį. Mes jį matome pirmiausiai kaip šlapią, niūrų ir peršalimų laiką. Bet jis kur kas daugiau. Juk išmaudyti draugą lapų jūroje taip pat smagu kaip ir nardyti tikroje. Ir atsigulti ant lapų krūvos gali taip pat, kaip ir ant smėlio – dar minkščiau ir spalvingiau.

Bet jeigu vis dėl to ir toliau viskas atrodo blogai – tuomet visuomet paguodos galima ieškoti šokolade, gerame filme ir, be abejo – muzikoje. Todėl noriu jus supažindinti su mano rudens atradimu, kurie rudenį man padeda priimti kitaip, jeigu ir su kiek liūdnomis nuotaikomis, tačiau čia, manau, liūdnumas dera ir jo lašelis nėra jau taip blogai.

Rudenį pasitikau su visiškai man negirdėta grupe Kodaline. Jie, pasirodo, yra airiai. Apie airius žinau nedaug. Žinau, kad jie niekuomet neatsisako bokalo alaus, jie yra paskendę žalioje spalvoje, jų kraštovaizdžiai nepaprasto grožio, o jų akcentas yra kažkas, ko aš dar negaliu deramai suvokti ir, vargu, ar kada galėsiu, nebent būsiu priversta ten emigruoti. 

pinterest.com

Taip pat jie yra gan jauna, 2011 metais susikūrusi, grupė, atliekanti alternative rock muziką. Ji jau šmėžavo “BBC Sound of 2013″ bei ”MTV’s Brand New for 2013″ kategorijose. Todėl ir aš, kaip ir pridera rudenį, į šią ketveriukę dedu tikrai nemažai vilčių. 

Su jais ir kelias namo nebe toks ilgas atrodo, ir troleibuse kelionė nebe taip erzina. Tiesiog labai dažnai pagauni save toje muzikoje, kurioje be galo daug gyvybės ir jėgos, emocijų ir išraiškos. Tuomet ir pats bandai semtis viso to, nes nori būti gyvas.

pinterest.com

Taip pat tai grupė, kuri nebijo pasirodyti gyvai, kuri pasirodo ir palieka tave be amo. Ir čia šneka ta, kuri juos mato tiktai Youtube kanale, bet labai viliasi juos kada išvysti ir realiai. Kodaline yra surengę eilę pasirodymų Paryžiuje, kuomet tiesiog išlipę iš savo autobuso tarsi niekur nieko eina gatvėmis ir dainuoja. Tai, žinoma, patraukia praeivių dėmesį. Ir tai, aišku, yra daug intymiau už koncertą milžiniškoje salėje, kurioje susirinkusi minia labai dažnai nustelbia atlikėją.

Ir net neabejoju, kad būtinai sustočiau ir pasiklausyčiau jų, nepagailėčiau tų 6-10 minučių, net jeigu ir skubėčiau atsistoti į Eifelio bokšto eilę. Nes aš jiems jaučiuosi skolinga už tai, jog jie mano rudenį nuspalvino visai kitokiom spalvom. Tiesiog esu jiems dėkinga už tai, jog netgi niūrų rudenį jie verčia mane jausti.

Tikiuosi, galit tai pajusti ir jūs.

, , , , ,
Kamila Jurgutytė

View my other posts