Kada ir kodėl klausoma Ed Sheeran

October 17, 2013
Kategorija: Asmenybės | Garsios asmenybės, Muzika | Naujausia muzika
0 1171 0
Kada ir kodėl klausoma Ed Sheeran

Aš visada mėgstu sakyti: „Ed Sheeran klausau kai liūdžiu arba mokausi”. Ir iš tiesų. Visuomet save pagaunu jo beklausant su konspektais rankoje arba „draugaujanti” su slogučiu. Nežinau, kodėl, tačiau šio raudonplaukio brito muzika mane verčia susikaupti darbui ar tiesiog truputį pagailėti savęs. Kaip sakoma, druskos ant žaizdos užberti. Jei reikėtų apibūdinti jo muziką, šis posakis turbūt tiktų labiausiai.

Aišku,  Ed yra ne tik tai. Mano sąmonėje jis vaidina ir tam tikrą optimisto, nesenstančio romantiko vaidmenį. Jo dainų tekstai taip subtiliai parašyti, jog klausant tiesiog amžinai stebiesi paprasta, bet tokia žavia žmogaus išmintimi. Smagu, kai tokiu dalyku yra dalinamasi, o dar smagiau, kai atrandi muziką, kuri yra tokia tavo. Ne kiekvienas atlikėjas gali kurti muziką, kurios klausant bėgiotų šiurpuliukai, ir tuo pačiu metu pasakoti istoriją viena ar kita visuomenei aktualia tema. Kartais nevengiant tabu temų (“The A team”, “Small bump”), tačiau klausant šių dainų, giliau žvelgiant į tekstą, viskas taip gražiai susidėlioja, jog neturi prie ko prikibti. Aš ir nesikabinėju. Jis, mano akimis žiūrint – talentas.

pinterest.com

Tai atlikėjas, kuriam nereikia didelių arenų, jog galėtų parodyti tai, ką moka geriausiai. Tiesa, pastaruosius mėnesius, jis keliavo po turą su saldžiąja dramų karaliene, asmeniškai man jau spėjusia gerokai atsibosti, Taylor Swift. Neslėpsiu, manau, tai buvo ganėtinai puiki ir palanki reklama Ed’ui. Bet reklama, neabejoju, jį nuves tik dar toliau. Galima sakyti, jau nuvedė. Mat spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje jis surengs savo solinį pasirodymą didžiausioje Niujorko arenoje Madison Square Garden.

Tai atlikėjas, kuris gali akimirksiu kelias dešimtis tūkstančių žmonių privesti prie mirtinos tylos; visi jo fanai žino, jog jis tiesiog negali pakęsti šūksnių, bereikalingų klyksmų, kurie užgožtų muziką.

Tai atlikėjas, kuris yra žavus, truputį keistas ir kurio tatuiruotės mane glumina. Jis gal ir neatitinkan stereotipinių grožio standartų ir nesiekia 100 milijono Youtube peržiūrų, tačiau būtent jis yra vienas mano mėgstamiausių šių dienų atlikėjų, kuris gali kurti gerą muziką. Tikrai gerą.

Net nemėginsiu išskirti man jo mėgstamiausių dainų, nes tai būtų neįmanoma. Nekyla rankos.

Todėl klausom naujausio jo ir Lupe Fiasco kūrinio „Old school love”.

Cheers.

, , , ,
Kamila Jurgutytė

View my other posts