Geriausi šių metų albumai

December 16, 2013
Kategorija: Muzika | Naujausia muzika
0 2263 0
Geriausi šių metų albumai

Jau beveik prabėgę metai mums atnešė daugybę muzikinių albumų, kuriuos galima drąsiai vadinti tikrai pasiekusiais. Tačiau iš visų jų „The Rolling Stone“ atrinko dešimt pačių geriausių ir didžiausios sėkmės susilaukusių muzikinių albumų.  

10. John Fogerty „Wrote A Song For Everyone“

John Fogerty muzikinis albumas įnešė šviežio vėjo gūsį į Amerikos rokenrolo muzikos pasaulį. Dainos įrašytos kartu su Bob Seger, My Morning Jacket, Keith Urban ir Foo Fighters, rodo, kad rokenrolas dar nemirė, o žmogus, dar prieš keturiasdešimt metų užkariavęs radiją, turi parako. Šis albumas yra puikios muzikos užtaisas, kuriai tikrai neliksite abejingi.

9. Arctic Monkeys „AM“

Šiais metais sulaukėme penkotojo Arctic Monkeys albumo, kuris įkvėptas grupės persikraustymo iš D. Britanijos į JAV, Los Andželą. Šis muzikantų albumas kvepia ilgesiu, o daugelis šnabdža, kad didžiajai daliai dainų gimimui įtakos turėjo Alexo Turnerio išsiskyrimas su Alexa Chung. Tokios dainos kaip „Why’d You Only Call Me When You’re High“ bei „Do I Wanna Know“ yra persmelktos išsiskyrimo liūdesiu.

8. The National „Trouble Will Find Me“

Bruklino indie roko flagmanai pristatė albumą, kuris, nors ir patenka į geriausiųjų šių metų dešimtuką, vis dar rodo, kiek potencialo jie turi. Didžioji dalis grupės sėkmės priklauso nuo Matt Berningerio, kuris gali pravirkdyti, ką tik panorėjęs. „Aš verkiu ir pats“, – prisipažįsta pats Matt’as. „Jei norite mane pamatyti verkiantį, įsijunkite dainas „Let It Be“ arba „Nevermind““ Taip albumo dainoje „Don’t Swallow the Cap“ dainuoja atlikėjas.

7. Lorde „Pure Heroine“

Vos septniolikos metų sulaukusi atlikėja iš Naujosios Zelandijos sukrėtė muzikos pasaulį. Lorde įnešė begalinį pasitikėjimą savimi, akiplėšiškumą ir davė stiprų atsaką tokioms konkurentėms, kaip Miley Cyrus ar Katy Perry. „Pure Heroine“ – tai albumas, kuriame susipina paaugliškas ir jau subrendusios asmenybės maištas.

6. Queens of the Stone Age „…Like Clockwork“

Joshas Homme sugrįžo po gyvybei grasinusios ligos puolimo, paskambino geriems savo „draugeliams“, kaip kad Eltonas Johnas ar Dave Grohlas ir sukurė albumą, kuriam atsispirti tiesiog neįmanoma.

5. Arcade Fire „Reflektor“

Arcade Fire daro tai, ką tokie muzikos ginantai, kaip The Clash, Talking Heads ir kiti, darė taip sėkmingai – sujungia roką kartu su šokių aikštelių skambesiu ir taip gimsta panko, elektro, disko ar net regio garsai. Suteikite šiai muzikai galimybę nusėsti jūsų ausyse bei jausmuose ir tikrai pajusite jos įtaigą.

4. Paul McCartney „New“

Paulas McCartney, 71 metų sulaukęs „ex-bitlas“ grįžta į muzikos elito padangę. Tiesa, tai tikrai ne pirmas kartas, tačiau šis Paulo muzikinis albumas yra tikrai ypatingas. Kuo? Visų pirma, „Early Days“ kalba ir apie „The Beatles“ sėkmės laiką, kurio šiuolaikinė karta tikrai nesupranta. Antra, Paulas kalba ir apie šiuolaikinę muziką, kvestionuodamas jos išliekamąją vertę.

3. Daft Punk „Random Access Memories“

Tai, ką dar prieš penkiolika metų darė Daft Punk – šiandieninės muzikos atlikėjų svajonė ir siekiamybė. Visi mėgina miksuoti muziką su elektro garsais, tačiau ar tikrai jiems tai taip gerai sekasi? Daft Punk atėjo, kad parodytų, kaip tai daroma iš tikrųjų. „Random Access Memories“ prikimštas stiprių ir įsimenančių Daft Punk garsų, kurie jau dabar tapo hitais, kuriuos niūniuosime dar ilgai. We came too far….

2. Kanye West „Yeezus“

Kanye West albumas sulaukė tokios dvejopos reakcijos. Vieni „Yeezus“ vadina blogiausiu visų laikų albumu, kiti šį elektroninės muzikos potepiais tapytą paveikslą vadinga dar vienu genijaus palikimu. Čia hip hop’as persipina su elektro skambesiais, o visa tai užliejama kaip visada kontraversiškais Kanye tekstais. „Aš – dievas“, – taip teigia West’as, o mums tai tikrai nėra naujiena…

1. Vampire Weekend „Modern Vampires of the City“

 

Trečiasis Vampire Weekend albumas pagaliau susilaukė tos dalies dėmesio, kurio jis yra vertas. Šios grupės kuriamos muzikos stilių net gi sunku apibūdinti – tai lyg ir lengva, tačiau emociškai sunki muzika. „Tai lyg žiūrėti į savo gyvenimą ir mėginti nesumirksėti“, – taip apie savo grupės albumą kalba vokalistas Ezra Koenig. Ir jis visiškai neklysta – tai albumas, kurį privalote ne tik išgirsti, tačiau ir turėti!

, , , , ,