Frank Ocean: perfekcionistas, dievinantis savo mamą

Frank Ocean: perfekcionistas, dievinantis savo mamą

Iš Naujojo Orleano kilęs dainų rašytojas ir atlikėjas Frank Ocean metęs koledžą užsidirbdavo rašydamas dainas. Jo dainas atliko tokios žvaigždės kaip Brandy, Beyonce, John Legend ir Justin Bieber. 2012 metais išleidęs solinį albumą jis imtas vadinti „gaivaus oro gūsiu muzikos industrijoje“, o kai kurie jį netgi vadina ritmenbliuzo muzikos išgelbėtoju.

Šiais metais Frank Ocean laimėjo du iš šešių „Grammy“ apdovanojimų, kuriems buvo nominuotas. Albumas „Channel Orange“ buvo pripažintas geriausiu šiuolaikiniu albumu. Kaip sakė pats Frank, šis albumas – tai priminimas žmonėms pasirūpinti vitaminu C ir papildais. Pačiam dainininkui „Channel Orange“ primena vasarą, kuomet jis pirmą kartą įsimylėjo. Socialiniame tinkle „Tumblr“ atlikėjas atviravo apie jausmus vaikinui ir taip patvirtino, jog yra biseksualus. Šis pareiškimas buvo sutiktas labai pozityviai – hip-hop‘o bendruomenė priėmė Frank išskėstomis rankomis, o kitos muzikos padangės žvaigždės rašė padrąsinančias žinutes.

Vis dėlto svarbiausia yra muzika. Perdainavęs grupės „Coldplay“ dainą „Strawberry Swing“ Frank sulaukė asmeniško kvietimo apšildyti publiką grupės turo metu. Prie atlikėjo gerbėjų prisideda ir repo žvaigždės Jay-Z ir Kanye West. Pastarasis pakvietė Ocean parašyti ir sudainuoti dvi dainas jo albume, kurios atsidūrė geriausių 2011 metų dainų sąraše, sudarytame žurnalo „Rolling Stone“.

Atrodo, kad sėkmė, aplankiusi išleidus albumą, atlikėjui galvos dar nesusuko. Interviu jis atsiskleidžia kaip tvirtai ant kojų stovintis žmogus, siekiantis savo tikslų. Paprašytas įvardinti savo herojų, Frank paminėjo savo motiną, o geriausiu kada nors išgirstu patarimu jis laiko žodžius „susimokėk mokesčius“. Tikriausiai to galima tikėtis iš žmogaus, atlaikiusio uragano Katrinos katastrofą, galėjusią sužlugdyti jo karjerą. Visa tai jau praeityje, o vienu talentingiausių laikomam atlikėjui belieka neužmigti ant laurų.

, , , ,