Plisuotų žaliuzių privalumai ir priežiūra

December 17, 2018
Kategorija: Patarimai moterims | Moteris
0 106 0
Plisuotų žaliuzių privalumai ir priežiūra

Plisuotos žaliuzės – viena moderniausių langų uždangų. Ši, iš pirmo žvilgsnio savo dizainu panaši į armoniką, yra tarpinis variantas tarp roletų ir žaliuzių. Tai yra klostuotas audinys, kuris gali būti tvirtinamas ant lango arba durų rėmo.

Kuo pasižymi toks langų dengimo būdas?

Tokio tipo žaliuzės pasižymi savo universalumu, gali būti skirtos uždengti langų viršų, apačią ar tik vidurį.  Plisuotos žaliuzės, priklausomai nuo modelio, yra valdomos rankiniu būdu, rankenėle, kuria galite jas užfiksuoti bet kokioje padėtyje, ar automatizuotu būdu. Tai suteikia galimybes visuomet pritaikyti langų uždengimo poziciją pagal poreikį. Jei šalia yra keli langai, tuomet keisdami žaliuzių pozicijas galite sukurti jūsų poreikiams labiausiai tinkančią kompoziciją. Tokie valdymo būdai leidžia ilgiau išlaikyti žaliuzes švarias, nes jomis naudojantis jų nereikia liesti rankomis.

Šių žaliuzių populiarumą lemia tai, jog jos gali būti pačių įvairiausių geometrinių formų, tinka ir mažiausiems stoglangiams ir dideliems skirtingų formų langams. Jos yra lengvai prižiūrimos, gali būti skalbiamos tiesiog mirkant vandenyje su neagresyviomis skalbimo medžiagomis, valomos drėgnuoju ar sausuoju būdu. Svarbu nepamiršti, jog džiovinti jas reiktų suspaustas.

Ar sunku išlaikyti šias žaliuzes švarias?

Plisuotos žaliuzės yra patvarios ir puikiai sulaiko nepageidaujamą šviesos. Jos turi subtilias, tačiau stilingas žaliuzėms būdingas linijas ir nestandartinį suprojektavimą. Gaminamos iš patvarių, tik aukščiausios kokybės medžiagų ir klostuotų audinių.

Šis langų dengimo būdas savo raštais, išskirtinumu, skirtingomis spalvomis ir ne vienodu išsidėstymu suteikia interjerui šiuolaikiškumo akcentą, kuris iškart patraukia akį. Spalvų ir raštų įvairovė leidžia rasti tinkamą sprendimą kiekvienam interjerui. Tamsių spalvų plisuotos žaliuzės labiau apsaugo nuo saulės šviesos, todėl labai tinka naudoti patalpose, kur norima sumažinti jos kiekį. Galima rinktis ir dvigubą audinį su izoliaciniu sluoksniu viduje – tokia langų danga vasarą itin efektyviai mažins patalpos įšilimą.

Lengvai pritvirtinamos prie lango, žaliuzės savo lengva konstrukcija neapsunkina lango rėmo ir leidžia laisvai, be jokiu trukdžių, atidaryti langą, nes yra pakankamai prigludusios prie stiklo.

Langų dengimas plisuotomis žaliuzėmis yra labai praktiškas, suteikiantis jų turėtojui galimybę pritaikyti formą ir spalvas pagal save ir savo poreikius.