Ką turėtų žinoti būsimos mamos?

October 26, 2018
Kategorija: Patarimai moterims | Moteris
0 79 0
Ką turėtų žinoti būsimos mamos?

Laukiantis kūdikio arba jau susilaukus, svarbu tinkamai pasispręsti, kokių drabužėlių gali prireikti vaikeliui. Ar įmano turėti per daug kūdikių drabužių? Atsižvelgiant į tai, kad vaikai labai greit vystosi ir dėl to jie greitai auga, ko gero per didelis įvairių drabužėlių kiekis neturėtų pamaišyti. O daug drabužių turintys gali dažniau  keisti įvairius drabužėlius.

Būtiniausias drabužėlių sąrašas mažyliams

Šiandien įvairios naujagimių drabužėlių internetinės parduotuvės siūlo itin gausią kūdikių drabužėlių, tokių kaip: šliaužtinukai, smėlinukai, megztinukai, kombinezonai ir kita. Jeigu norite išlaikyti balansą ir tiksliai pasiruošti reikalingiausius drabužius trumpesniam laikui, būtų pravartu sužinoti specialų kūdikių drabužėlių sąrašą.

Reikalingiausių drabužėlių sąrašas:

  • Keli šliaužtinukai.
  • Pora kepurėlių.
  • Kelios poros kojinių.
  • Pora smėlinukų.
  • Žiemai: kelios kelnės ir megztinukai.

Populiariausi kasdieniai drabužėliai

Labiausiai perkamų drabužėlių kūdikiams, naudojamų kasdienai arba ką tik gimus yra nuo įvairių berniukui ir mergaitei pritaikytų smėlinukų trumpomis arba ilgomis rankovėmis ir šliaužtinukų, kurie dažniausiai pasižymi ilgomis rankovėmis. Šilumą sulaikantys ir kūdikio judesių nevaržomi šliaužtinukai yra gaminami iš medvilnės, kuri suteikia minkštumą, lengvą priežiūrą ir valymą. Šio tipo drabužėliai yra vientisi, todėl kūdikiui nėra reikalingos kojinės ar maikutė dėvima po apačia. Lengvas užspaudimas nuo kaklo iki pėdučių, leidžia patogiai aprengti ir nurengti kūdikio drabužėlį. O taip pat ir jų spalvos yra įvairios, nuo baltų, pastelinių šviesių rožinių, iki žydros mėlynos.

Išmatavimai ir dydžiai

Renkantis drabužėlius, svarbu atkreipti dėmesį į drabužėlių dydžius. Ypač renkantis kūdikių drabužėlius internetu svarbu išsamiau išsianalizuoti vaikų apimtis, kurios yra matuojamos keturiais būdais:

  • Per krūtinę.
  • Ilgį iki klynuko.
  • Ilgį iki kulniuko.
  • Rankovė nuo petuko.

Kodėl yra svarbu pasirinkti tinkamų drabužėlių dydžius? Visų pirma, per mažas ar per pločio apimtis drabužėlis gali spausti kūdikio odelę, dėl ko ilgainiui gali atsirasti diskomfortas arba paraudonavimas. Jeigu sunku pasirinkti dydį galima orientuotis pagal drabužėlius suskirstytus nuo drabužėlių neišnešiotiems kūdikiams iki 3,5 kg, nuo 0 mėn. iki 12mėn. drabužėlius kūdikiams. Šliaužtinukai, smėlinukai, kelnytės bei kiti drabužėliai kūdikiams gali būti apspausti ir nepatogūs, todėl nebijokite pasirinkti nors ir vienu dydžiu didesnius rūbelius. Taip pat dėmesį skirkite drabužėlių medžiagoms. Jeigu mažylio oda jautri, geriausia rinktis nesintetines medžiagas, tokias kaip medvilnė, kuri nedirgina odos ir nesukelia bėrimų.

Taigi, atsakingai susidarykite svarbiausių pirkinių sąrašą. Mamytės, kurios gimdys pirmą kartą ir neturi didelės patirties, panaršykite internetinėse svetainėse, ten yra daug naudingos informacijos. Kadangi vaikai greit auga, pirkite ne daug ir tik svarbiausius rūbelius. Tinkamai išsimatuokite dydžius, kurie tiktų ir nereiktų jų grąžinti atgal arba per klaidą prarasti pinigus.