Ką apsiauti sutinkant Naujuosius: šventinės avalynės tendencijos

December 23, 2013
Kategorija: Patarimai moterims | Moteris
0 2426 0
Ką apsiauti sutinkant Naujuosius: šventinės avalynės tendencijos

Artėjant gražiausioms metų šventėms, laikas pradėti galvoti apie šventinių pietų bei siautulingo Naujųjų sutikimo garderobą. Besirinkdamos šventinę aprangą, nepamirškite ir avalynės – ji gali tapti ir pagrindiniu akcentu. Kaip šventėje sublizgėti skaisčiau nei Kalėdų eglės viršūnė pataria stilistė Rūta Čepytė, kūrusi televizijos projektų „Lietuvos balsas“ ir „Žvaigždžių duetai“ dalyvių stilių ir kostiumų dailininkė Liuka Songailaitė, kuri rūpinosi filmo „Moterys meluoja geriau. Kristina“ herojų įvaizdžiais bei kuria kostiumus teatro spektakliams.

Detalių gausa

Viena pagrindinių ir karščiausių šio sezono šventinės avalynės tendencijų – dekoratyvinės detalės. „Deichmann“ avalynės ekspertai čia išskiria blizgias akutes ir metalines kniedes, kuriomis dekoruojamas aukštakulnių užkulnis. Šventiniam įvaizdžiui tai suteikia puošnumo, iškilmingumo ir pagyvina prie jų priderintą aprangą.

Nestandartinių sprendimų manufaktūros „Mur mur mur“ stilistė Rūta Čepytė rekomenduoja dar didesnę detalių įvairovę: perlus ir jų imitacijas, grandinėles, dirželius bei stambias metalines sagtis. Puošiantis šventiniam vakarui ji pataria nebijoti detalių gausos ir stilių eklektikos – tai būtent tas metas, kai vertėtų tapti ryškesnei nei kasdien. Tiesa, R. Čepytė įspėja, kad prie gausiai dekoruotos avalynės reikėtų derinti ne tokią ryškią aprangą: vienspalvę, minimalistinio stiliaus, o ne margintą spalvingais raštais ir gausiai puoštą karoliukais ar blizgiais žvyneliais.

Ryškios spalvos

Renkantis šventinę avalynę Rūta Čepytė pataria nebijoti ryškių spalvų bei atspalvių: „Kalėdos ir Naujieji metai yra puiki proga išsiskirti, peržengti kasdienybės slenkstį ir į gyvenimą įpūsti šiek tiek ekstravagancijos“. Ryški raudona ir vyno spalva, sodri mėlyna ir dangaus žydrumo ar akį traukiantis fuksijos atspalvis – rinktis tikrai yra iš ko.

Kostiumų dailininkė Liuka Songailaitė, kūrusi neseniai pristatyto filmo „Moterys meluoja geriau. Kristina“ herojų įvaizdžius, drąsioms moterims ir merginoms rekomenduoja blizgaus metalo (pavyzdžiui, sidabro) spalvos aukštakulnius. Juos derinkite prie mėgstamos „mažos juodos suknelės“ ir aksesuarų. Toks įvaizdis puikiai tinka fejerverkais dangų nušviečiantiems Naujiesiems metams pasitikti.

Nemirštanti klasika

Liuka Songailaitė pataria nepamiršti ir aprangos kodo (angl. dress code), kuris dažnai nurodomas kviečiant į šventę. Būtent jis ir turėtų tapti pagrindine gaire pravėrus spintos duris. „Visa kita priklauso nuo vaizduotės ir polėkio“, – teigia L. Songailaitė. Anot stilistės, nemėgstančioms eksperimentuoti saugiausia derinti klasikinį apdarą ir klasikinę avalynę smailėjančiomis noselėmis ir vidutinio aukščio plona pakulne.

Santūrumą ir klasikinį stilių vertinančioms moterims ir merginoms stilistė Rūta Čepytė pataria šventinį įvaizdį paįvairinti ryškesniais aksesuarais: masyvia apyranke, vėriniu ar stambiu žiedu. Klasikiniai juodi aukštakulniai madingi visuomet, tačiau šį sezoną vertėtų atkreipti dėmesį į jų noseles. Ilgą laiką karaliavusios suapvalintos, „bukos“ noselės pamažu vietą užleidžia smailesnėms. Anot „Deichmann“ stiliaus ekspertų, klasikinių batelių pora pravers kone kiekvienu gyvenimo atveju – juos derinti galima tiek prie plačių kelnių su kantu, tiek prie oficialaus kostiumėlio ar vakarinės suknelės.

Svarbiausia – gerai jaustis

Šiuolaikinė mada labai įvairi, stilingų variantų begalė, todėl L. Songailaitė akcentuoja vieną taisyklę: „Ne visada daugiau yra geriau. Sekite madą, ja domėkitės, tačiau svarbiausia – išsirinkti širdžiai artimiausią ir labiausiai tinkantį stilių, atskleisiantį Jūsų individualumą.“ Jai pritaria ir R. Čepytė: „Svarbiausia, kad žmogus jaukiai ir patogiai jaustųsi.“ Todėl rinkdamosi šventinę aprangą ir avalynę, nepamirškite, kad pats puošniausias aksesuaras – plati šypsena.

, , , ,