Kodėl netvarkingas darbo stalas gali būti naudingas

August 8, 2013
Kategorija: Mokslas | Mokslo Naujienos
0 1160 0
Kodėl netvarkingas darbo stalas gali būti naudingas

Nuotrauka: Love aesthetics

Darbui geriau sujauktas ar švarus bei tvarkingas stalas? Naujame tyrime, atliktame Minesotos universiteto mokslininkų, prieita išvada, kad geriausia – kai stalas būna netvarkingas pradedant projektą ir švarus jį baigiant.  

Sujaukta aplinka skatina kūrybingą mąstymą ir neįprastas idėjas, kai tuo tarpu švarus stalas padės susikaupti ties darbų tvarka ir lūkesčiais. Susitvarkius chaosą aplink bus lengviau pabaigti projektą.

Minesotos universiteto mokslininkai vieno eksperimento metu paprašė dalyvių užpildyti klausimynus apie jų darbo vietas. Rezultatai pademonstravo, kad tie, kurių darbo stalai yra tvarkingesni, yra linkę dažniau aukoti pinigus labdarai, rinktis sveikesnius užkandžius ir apskritai priimti „geresnius”sprendimus, palyginus su netvarkingais kolegomis.

„Panašu, kad buvimas tvarkingame kambaryje drąsina žmones daryti tai, kas iš jų tikimasi”, komentavo Kathleen Vohs, vyriausioji tyrėja.

Antrajame eksperimente dalyviai buvo paprašyti sugalvoti kuo daugiau būdų panaudoti stalo teniso kamuoliuką. Žmonės, dirbantys prie netvarkingų stalų, turėjo daugiau idėjų.

„Netvarkingos aplinkos stimuliavo kūrybingumą, kuris yra svarbus kultūrai, verslui ir menams“, darbe rašė tyrėjai.

Buvo prieita išvada, kad abu darbo aplinkos tipai turi skirtingas psichologines pasekmes:

„Egzistuoja didelė ir auganti tvarkos aplinkoje industrija. Pasisakantieji už tai teigia, kad dėl tvarkingumo pagerėja gyvenimo kokybė ir galima rasti ne vieną sėkmingą istoriją, kai įmonei tvarka padeda gauti bilijonus dolerių kasmetinių pajamų. Tačiau nemažai kūrybingų individų, laimėjusių Nobelio premijas ir kitus ypač prestižiškus apdovanojimus, teikia pirmenybę, tiesą sakant, netgi kultivuoja, sujauktas aplinkas kaip padedančias darbui“.

 

Parengta pagal Kathleen D. Vohs, Joseph P. Redden ir Ryan Rahinel tyrimą „Physical Orderliness Changes Decisions and Behaviors“ („Fizinė tvarka keičia sprendimus ir elgesį“)

, , , , , ,