Ekologija mūsų buityje

July 29, 2013
Kategorija: Mokslas | Mokslo Naujienos
0 5150 0
Ekologija mūsų buityje

ekologijaEkologija rūpinasi viskuo, kas bent kiek turi įtakos gamtai. Ne išimtis ir buitis, gyvenimo sąlygos, kurias mes patys sau susikuriame. Tačiau kokia turėtų būti mūsų buitis, kad nekenktume nei sau, nei gamtai?

Sveikas maistas

Pasiryžote gyventi sveikai? Nevalgote maisto produktų, kuriuose gausu įvairiausių E? Bet ar pradėjote rūšiuoti? Jei nusprendėte valgyti sveiką maistą, reikėtų pasistengti pakeisti ir kitus buities įpročius. Pradėkite rūšiuoti.

Elektros prietaisai

Kitas žingsnis link ekologiškesnės buities galėtų būti elektros prietaisai. Kaip? Atkreipkite dėmesį, kad kuo efektyvesnis prietaisas, tuo mažiau jis suvartoja elektros energijos. Tokie prietaisai, atitinkantys ekologinius standartus, sunaudoja mažiau vandens, skleidžia kur kas mažesnį triukšmą, juos lengva surinkti. Svarbiausia, kad jie mažiau pavojingi ne tik sveikatai, bet ir aplinkai. Tokius prietaisus atpažinsite pagal šiuos ženklus: „Energy saving“, „Energy star“, „Energy“ ir t.t.

Namų interjeras

Kaip žinia, ekologija pasisako už medžius ir galimybę, kuo daugiau jų išsaugoti. Rūpindamiesi savo interjeru, galite rinktis ekologiškus baldus. Grindų dangas, kurios yra pagamintos iš džiuto, vilnos, medvilnės ar rotango. Šios medžiagos yra saugios ir ekologiškos. Kalbant apie baldus, rinkitės pažymėtus Miškų tvarkymo tarnybos ženklu „FSC“ (ang. Forest Stewardship Council). Tokie baldai yra gaminami iš medienos, kuri atkeliauja iš griežtai prižiūrimų miškų.

Valymo priemonės

Rinkdamiesi valymo priemones, būkite itin atidūs, skaitykite etiketes. Venkite produktų, kuriuose gausu kenksmingų ne tik sveikatai, bet ir aplinkai medžiagų: terpentinų, eterių ir esterių, chloro junginių, nitrobenzeno, formaldehidų, alkilfenoletoksilatų, amonio druskų, fenolių, natrio hipochloritų, kalio hidroksidų, perchloretilenų, natrio hidrosulfatų.

Domėkitės ne tik savimi, bet ir aplinka. Būkite draugiški ir saugokite gamtą.

, ,