Metalinių lobių ieškotojai, arba investicija į ateitį

December 31, 2013
Kategorija: Naujienos Lietuvoje
0 1640 0
Metalinių lobių ieškotojai, arba investicija į ateitį

Kodėl metalo laužas gali būti laikomas savotišku mūsų amžiaus lobiu? Galbūt ne kiek lobiu, bet simboliu. (Po)nepriklausomybinis metalo supirkimo bumas lyg ir praėjęs, tačiau šiuo metu jis įsibėgėja ne dėl finansinių tikslų, bet dėl ekologiško gyvenimo būdo. Metalo supirkimas, tai investicija į švaresnę aplinką. Perdirbamos medžiagos, ar jų utilizavimas svarbiu laiko ir aplinkos taupumo būdu. Kartais nežinome kiek radiacijos slepiasi tam tikrose metalo atliekose.

Nenorėdami įgyvendinti „Wall-e“(2008) scenarijaus, kur žemėje nebeliko vietos nei augalams nei žmonėms, turime jau dabar rūpintis metalo laužo perdirbimu. „Žaliai mąstyti“ tapo ne tik populiariu, bet ir svarbu. Mes bandome rūšiuoti ir perdirbti kasdienes atliekas, tačiau pamirštame utilizuoti metalo laužą ir buitinę techniką. Metalo supirkimas, tai metalinių lobių ieškotojų gyvenimo būdas. Jie kaip „Wall-e“ rūpinasi aplinką ir mūsų ateitimi. Susidraugaudami ne tik su technika, bet ir su aplinka, mes investuojame į aplinką. Nors terminas „draugiškas aplinkai“ jau seniai sklando ore, dauguma gyventojų dar nesuvokia jo svarbos. „Mąstyti žaliai“, tai mąstyti nesavanaudiškai, o galvoti apie ateities kartas.

Šiukšlių perdirbimas ir metalo supirkimas, tai kelias į švaresnę ateitį, kurioje ne robotai rūpinasi mūsų apleista planeta. Aplinkosauga, ekologija, klimato kaita- tai šiuolaikinės, mąstančios visuomenės terminai. Tačiau nesileisdama tik į teorinius apsvarstymus, visuomenė pamažu keičiasi ir investuoja į perdirbtą ateitį. Galbūt Lietuvoje šis ekologiškumo bumas dar tik įsibėgėją, kitose šalyse ši „žalio mąstymo“ patirtis jau neišvengiama. Perdirbamų atliekų ženklas pamažu tampa kasdienybe. Norėdami kvėpuoti švariu oru, turime pasirūpinti jo švarumu.

Atliekų rūšiavimas ir perdirbimas tapo svarbia Europos Sąjungos politikos dalimi. ES narės turi rūpintis ne tik savo šalies gyventojų socialine gerove, bet ir ekologiška aplinka. Šiems tikslams įdiegta atliekų tvarkymo koordinavimo sistema, kuri remiasi ribotu atliekų susidarymų ir kuo efektyvesniu jų tvarkymu ir perdirbimu. Taigi aplinkosauga tapo ir politikos dalimi, o perdirbimas, tai perspektyvumo siekimas.

Perdirbdami atliekas sukuriame amžina gamybos ciklą. Nuo parduotuvių maišelių iki itin originalių perdirbtos architektūros, baldų ar aprangos pavyzdžių. Ilgainiui „žalias mąstymas“ tampa šiuolaikinio gyventojo gyvendinimo būdo dalimi. Mes dažnai planuojame tik savo pačių ateitį, bet nepažvelgiam dar toliau, į būsimų kartų situaciją. Kaip gyvens žmonija po mūsų? Ar jiems taip pat teks palikti žemę, ir 700 metų klajoti kosmose, kol planetoje vėl atsiras žalia gyvybė? Nors gyvename technologiškai sparčiai besivystančioje eroje, prižiūrėti gamtą turime ir patys. Kaip rūšiuojame atliekas, kur jas dedame? Kartais neužtenka tik kasmetinių „Darom“ akcijų. Aplinka reikia rūpintis visus metus. Rūšiuoti ir perdirbti viską nuo mažiausių biologinių atliekų iki masyvaus metalo laužo…

http://jungalas.lt/

, , , , , , ,