Aukso vidurio taisyklė ir šildymo sezonas

December 31, 2013
Kategorija: Naujienos Lietuvoje
0 1217 0
Aukso vidurio taisyklė ir šildymo sezonas

Nors šildymo sezonas jau seniai įsibėgėjo, tačiau ar susimastome, kodėl vienas ar kitas šildymo būdas yra efektyvesnis ir pigesnis. (Po)krizinis gyvenimo būdas iš mūsų vis dar reikalauja taupumo, tačiau taupydami pamirštam patogumą ir patikimumą. Ar individualių namų savininkai mąsto taupiai, ekologiškai ir ergonomiškai? Nors negalima visko absoliutinti ir surasti geriausio arba blogiausio šildymo būdo, galime rinktis saugų ir priežiūros nereikalaujantį aukso vidurį. Dujiniai katilai ir šildymas dujomis, kodėl dauguma renkasi būtent šį autonominį aukso vidurį?

Dujiniai katilai, nėra pačios pigiausios šildymo sistemos dalis. Vis tik kasmet vis daugiau nuosavų namų gyventojų renkasi šį šildymo būdą. Tačiau dujinis šildymas yra gana universalus, nes jį galima pritaikyti ir mažuose butuose. Savo populiarumu kietojo kuro katilams nenusileidžiantis, dujinis šildymas nereikalauja daug priežiūros ir investicijų. Vieną kartą investavus į kokybišką katilą dujų bus sunaudojama 30 proc. mažiau. Tačiau gyventojai linkę investuoti į tai kas pažįstama ir paprasta.

Nors šildymas dujiniais katilais laikomas gan brangiu būdu, tai vienas iš laiką ir energiją taupančių būdų. Neturėdami laiko kūrenti malkų, renkamės efektyviausią ir greitą būdą sušilti. Taigi šiuolaikinis skubantis gyvenimo būdas jau neįsivaizduojamas be šildymo dujomis.

Žinoma dujinė šildymo sistema turi tiek privalumų, tiek ir trūkumų. Pagrindiniai teigiami šios sistemos bruožai, tai aukštas komforto lygis, kuris automatiškai sureguliuoja temperatūrą, o jums tereikia ramiai mėgautis šiluma. Ši sistema yra universali, nes vienas įrenginys ne tik optimaliai sušildo jūsų būstą, bet ir paruošia karštą vandenį. Naudojant šiuos katilus pasiekiamas aukštas efektyvumas, net iki 90 proc. ir jie beveik nereikia priežiūros. Dujinis šildymas puikiai dera su kitomis šildymo sistemomis. Jis tarnauja kaip alternatyvus sprendimo būdas skubantiems ir dirbantiems. Juk ne visi turime laiko ir kantrybės kūrinimui.

Esminės šios šildymo sistemos spragos, tai aukštos kainos, dujotiekio projektavimas ir tam tikrų reikalavimų laikymasis. Žinoma ši šildymo sistema reikalauja investicijų. Žinoma komfortas visada kainuoja, bet ir atsiperka. Dujinis šildymas, tai dirbančių žmonių sprendimas. Juk uždirbdami pinigus, norime juos teisingai investuoti.

Per šitiek žmonijos gyvavimo metų mes kūrėme patogias, o kartais ir prabangia gyvenimo sąlygas. Mes nebegyvename olose šildydamiesi tik prie laužo. Klimato kaita reikalauja ir kitokių šildymo būdų. Tačiau kiekvienas gyventojas aukso vidurio taisyklę pasirinks, pagal savo pajamas. Šildymas dujomis tėra vienas iš patogesnių, galbūt ir prabangesnių, būdų. Aukso vidurys gali būti iš naujo surastas, viskas priklauso nuo jūsų ekonominių ir ekologinių pažiūrų.

http://www.e-aquajazz.lt/

, , , , , , ,