Žiema, puikus metas pirkti ir ruošti ratus dviračiams

December 23, 2013
Kategorija: Laisvalaikis | Ką veikti
0 2760 0
Žiema,  puikus metas pirkti ir ruošti ratus dviračiams

Neišradinėjant naujų dviračių verta prisiminti, jog ekologiškiausia transporto priemonė jau seniai išrasta. Galbūt šaltuoju sezonu ne itin patogu ir praktiška naudotis šia transporto priemone, tačiau dviračių ratus pradekit ruošti jau žiemą. Radę laisvą minutę, susipažinkite su paprastais būdais, kurie užtikrins jūsų ekologiškos transporto priemonės ilgaamžiškumą. Dviračiai pamažu tampa gyvenimo būdu. Tokiose šalyse kaip Olandija su dviračiais neišsiskiriama ištisus metus, net ir šalčiausiose oro sąlygose. Tuo tarpu mūsų šalyje, šios transporto priemonės uždaromos garažuose, rūsiuose ir sandėliuose. Jie paliekame be priežiūros negarbingai laukti pavasario.

Ateinantis dviračių maratonų sezonas ir daugybė takų, kuriais keliaujant bus galima pažinti Lietuvos kraštovaizdžius, pareikalaus ir kokybiškos transporto priemonės. Todėl pradėkit rūpintis savo dviračiais jau dabar. O galbūt planuojant įsigyti naują? Juk dabar puikus metas pirkti naują dviratį. Taip galite ne tik sutaupyti, bet ir investuoti į kokybišką ir ilgaamžę transporto priemonę, kuri paprastai kainuotų brangiau. Nepamirškit, jog pirkdami visiškai naują dviratį, perkate jį neparuoštą. Todėl pasirūpinkite tinkamu jo paruošimu važiavimui.

Kas sudaro jūsų transporto priemonės pilną pasiruošimo paketą? Profesionalūs dviratininkai šias dalis įvardintų net ir pabudinti naktį. Apžiūra pradedama nuo reikiamo oro slėgio padangose, teisingai įstatytų stabdžių kaladėlių, sureguliuotų pavarų, teisingai išstatyto priekinio bėgių perjungėjo, tvirtos įvorės bei neklibančios vairo kolonėlės. Tai esminės jūsų naujo ar seno dviračio dalys, kurios turi būti nuolatos prižiūrimos.

Kaip prižiūrėti dviračio dalis?

Padangų slėgį pagal dviračio modelį tikrinkite prieš kiekvieną važiavimą. Rekomenduojamas padangų oro slėgis 3-12 atmosferų. Dažniausiai tikslius slėgio nurodymus rasite ant padangų šono. Tačiau neužtenka pasirūpinti tik rekomenduojamu padangų slėgiu, bet ir tinkamu pavarų perjungimu. Pasistenkite nenaudoti jėgos perjunginėjant pavaras, tam kad išvengtumėte pavojaus sugadinti dviračio žvaigždę, grandinę ar rankenėlę. Žinoma šios priežiūros taisyklės labiau taikomos šiltajam sezonui, tačiau sekant Olandijos pavyzdžiu, dviratis gali tapti jūsų geriausiu draugu tiek rudenį ir žiemą.

Vis tik jei vairuojant dviratį nebijodami žiemos iššūkių, visados pasirūpinkite tinkama, savo transporto priemonės detalių, švara. Tinkamai prižiūrėkite dviračių grandines ir žvaigždes. Tepkite gandinę tik nusausinus ir tik specialiu tepalu. Tuo tarpu žvaigždės netepamos, bet susidėvėjus, rekomenduojama jas pakeisti. Įvores privaloma tepti tik jas išardžius ir išvalius seną tepalą. Norėdami pailginti jų amžių, guolius su karūnėlėmis pakeiskite į palaidus šratus, o pačias įvores sutepkite tik guolinių tepalu. Visada išvalykite purvą susikaupusį stabdžių kaladėlėse, o joms susidėvėjus laiku jas pakeiskite.

Jei nebijote žiemos šalčių ir drąsiai važiuojant dviračiu tolimus atstumus, nepamirškite jog jūsų transporto priemonė vis tik bijo žiemos druskos mišinio, kuris gadina perjungimo mazgus. Todėl po kiekvieno važiavimo pilnai išsivalykite dviračio važiuoklę. Į snieguotą, o gal ir ne, kelią tik su tinkamai paruoštu dviračiu!

http://www.bikko.lt/

, , , , , ,