Dviračių aksesuarai – saugumui, patogumui ir grožiui

September 27, 2018
Kategorija: Laisvalaikis | Ką veikti
0 71 0
Dviračių aksesuarai – saugumui, patogumui ir grožiui

Minti dviratį ne tik labai smagu, bet ir naudinga. Važiavimas dviračiu stiprina širdies raumenis, žmogus jaučiasi energingesnis, jis gali mokytis tolygaus kvėpavimo. Ką jau kalbėti apie aktyvią veiklą gryname ore. Tiesa, dabar važiavimas dviračiu tapo dar ir madingu. Dažnai norima papuošti dviratį ar įsigyti išskirtinių aksesuarų, kad kelionė dvirate priemone būtų dar ir patogesnė. Dviračių aksesuarai gali būti įvairūs: nuo šalmų ar žibintų, skirtų apsisaugoti nuo sužalojimų ir leidžiančių užtikrinti geresnį matomumą tamsiu paros metu iki krepšelių, montuojamų dviračio priekyje ar gale, kuriame galima žavingai susidėti pirkinius, rankinę, ar nedidelį šunelį smagiai kelionei iki parko.


Kokius aksesuarus verta turėti dviratininkams?

Kaip jau minėta papildomų prekių dviračiui ar dviratininko saugumui bei patogumui šiuo metu yra labai daug. Paprastai visą asortimentą galima išskirstyti į keletą grupių: dviračių aksesuarus, kurie skirti grožiui patogumui arba saugumui, kūno apsaugai. Kada kuriuos rinktis nuspręsti nėra sunku, tereikia žinoti kokios kelionės dviračių jums bus dažnesnės – pramoginės, pažintinės ar artimesnės profesionaliam sportui.

1. Šalmas. Vienas iš populiariausių ir dažniausių dviračių aksesuarų  yra šalmai, kurie skirti tiek suaugusiems, tiek vaikams. Mažiesiems jie ypatingai svarbūs. Taip pat šalmus būtina dėvėti ir bekelia, plentu važiuojantiems dviratininkams arba mėgstantiems su dviračiu važiuoti greičiau, sudėtingesne kelio danga ar galbūt net treniruotis specialius triukus su dvirate priemone.
2. Pirštinės ir kelių apsaugos. Tai dar keli dviračių aksesuarai, kurie praverčia nelaimės atveju – griūnant nuo dviračio, neatsargiai lipant nuo jo ir pan. Taip pat specialios dviratininkų pirštinės yra naudingos mėgstantiems ilgus pasivažinėjimus. Su pirštinėmis rankų plaštakas paskausta mažiau arba visai nejuntamas diskomfortas. Jų kaip ir apsaugų gali būti įvairių dydžių.
3. Bagažo juostos, purvasaugiai, kameros, skambučiai. Visi šie aksesuarai dviračiams užtikrina tinkamą veikimą ir patogumą važiuojant. Pavyzdžiui, kameros neleidžia išsileisti orui iš padangų, bagažo juostos pritvirtina krovinį, kurį vežate su dviračiu, skambučiai leidžia pranešti aplinkiniams, kad jūs važiuojate ir paprašote pasitraukti, purvasaugiai – gelbsti lietingu, prastu oru.
4. Dviračių krepšeliai, pintinės. Prie dviračio taip pat galima pritaisyti krepšelius ar žaismingas pintinėles. Jose bus e tik patogu vežtis daiktus, bet ir tokiu būdu padailinsite savo transportą, jis taps stilingesnis.
Dviračių aksesuarų šiuo metu yra daugelyje parduotuvių – tiek stacionarių, tiek elektroninių – tad rinktis gali kiekvienas pagal savo poreikius. Patogūs ir gražūs aksesuarai dviračiams suteiks išskirtinumo ir jūsų keliones su juo padarys dar patogesnes.