Turėti patikimą teisininką po ranka – versle privalumas

January 31, 2018
Kategorija: Kita
0 316 0
Turėti patikimą teisininką po ranka – versle privalumas

Ar tai būtų verslo pradžia, ar jau įsivažiavęs verslas, čia visada elgtis, priimti sprendimus ir spręsti iškilusias problemas reikia labai atsargiai ir neskubant. Verslo teisė ne toks jau ir paprastas dalykas, o dažnai prireikia ir specialistų pagalbos. Visgi, jauni verslininkai viską mėgsta daryti patys, todėl šįkart kalbame apie tai, kodėl vertėtų pasitikėti verslo teisės ekspertais.

Steigiate įmonę? Atsakingai apgalvokite pavadinimą

Galbūt dar nesate susidūrę, tačiau verslo steigimo pradžioje vienas iš esminių sprendimų yra pavadinimas ar svetainės adresas. Ne kartą pasitaikęs atvejis, kai, atrodo, pavadinimas tinkamas ir tokio tikrai niekur nėra, o po kelių metų pelningos veiklos įmonę paduoda į teismą už prekės ženklo kopiją ar intelektinės nuosavybės pažeidimą. Štai ir iškyla problema, kurios nebūtų buvę jei būtų atidžiai pasirinktas įmonės pavadinimas. Savaime aišku, kad pavadinimas yra viso verslo identifikacija, tačiau jeigu išsamiai nepatikrinsite ar nėra kokių nors sutapimų, galite ir nudegti. Vertėtų pasinagrinėti esminius pavadinimams taikomus ribojimus, kitu atveju, siūlome pasikonsultuoti su teisininkais dar prieš galvojant pavadinimą.

Visada viską tikrinkite, arba kodėl atidumas yra raktas į sėkmę?

Verslo teisė – tai dalykas, kurį kiekvienas turėtų būti išsinagrinėjęs dar prieš patentuojant verslo idėją. Jauni verslininkai dažnai skuba ir viską nori atlikti kuo greičiau, tačiau greitis ir atidumas nėra labai gerai suderinami dalykai. Net ir patyrę verslo asai susiduria su kuriozinėmis situacijomis.

Štai, kartais problemų pridaryti gali net ir klaidingai pasirinkta veiklos forma. Visada viską tikrinkite. Kaip sakoma, devynis kartus matuokite ir tik dešimtą kirpkite. Tai galioja ir versle. Tikrinkite viską iš pačių pagrindų ir tik tuomet, kai būsite visiškai tikrai, priimkite sprendimą.

Siunčiate siuntinį? Tikrinkite savo duomenis, tikrinkite gavėjo duomenis, kelis kartu įsitikinkite, kad atlikote visus reikalingus veiksmus, kad pasirašėte visus dokumentus ir kad puikiai žinote atsakingų asmenų kontaktus. Atidumas leidžia išvengti nemalonių pasekmių.

Patikėkite darbą srities ekspertams

Visgi, jei netyčia kažką praleidote, susidūrėte su netikėta situacija ir pastebite jos absurdiškumą, neskubėkite visko spręsti patys. Ypač jeigu nesate verslo teisės specialistas, palikite šį darbą tiems, kurie išnagrinės situaciją ir pateiks optimaliausią sprendimą.

Savaime aišku, jauni verslininkai situaciją visada nori spręsti patys, tačiau būtent tam yra verslo teisės ekspertai. Pasitikėjimo savimi ne visada užtenka, o atidumas yra tai, ko dažnai pritrūksta pradedančiam verslininkui. Ar tai bus pavadinimo rinkimas, tinkamos veiklos formos parinkimas ar įprastas siuntinio pristatymas – po ranka turėti patikimą teisininką versle yra privalumas.