Robotai namuose – verta ar ne?

June 22, 2018
Kategorija: Kita
0 151 0
Robotai namuose – verta ar ne?

Jei kartais jau pradėjote galvoti kalėdinių dovanų sąrašą ir į jį jau senų senovėj įtraukti robotai siurbliai, tai šis įrašas bus kaip tik Jums. Nes šįkart nusprendėme šiek tiek panagrinėti šių prietaisų privalumus ir trūkumus. Be to, trumpai aptarsime ir kitus namuose vis dažniau besidarbuojančius robotus – kartais geriau įvertinti prieš įsigyjant.

Technologijos, atrodo, vis dažniau pasigrobia mūsų gyvenimą, tačiau kai kurios jų kaip tik leidžia mums turėti daugiau laiko ir savo laisvalaikį planuoti visiškai kitaip. Atrinkome 3 iš jų: siurblius, langų valymo robotus ir vejapjoves. Tai ne telefonai, į kuriuos įlindę praleidžiame beveik visą dieną. Tai robotai, kurie suteikia mums laisvę daryti ką norime ir kada norime.

Siurbliai

Robotai siurbliai namuose nėra labai dažnas reiškinys, tačiau populiarėjantis. Jį ypač pravartu turėti tuomet, kai namuose gyvena ir keli augintiniai. Ypatingai vasaros laikotarpiu, kai grindys būna tiesiog nuklotos plaukų kamuolėliais. Neestetišką vaizdą jie suvalo dar prieš jums grįžtant, ir nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jie juda gana lėtai, galima iš anksto nuspėti roboto judėjimo trajektoriją, tad jis nesipainioja Jums po kojomis ir dirba savo darbą neprašytas, kol Jūs tuo tarpu galite ramiai drybsoti ant sofos ir džiaugtis saulėta sekmadienio popiete.

Langų valymo robotai

Vargas tvarkantis namus padvigubėja, kai tenka valyti langus. Tikėtina, kad labai retai išgirsite sakant, jog langų valymas – tai malonumas. Tikrai ne, darbas vargina, o langai vis tiek netviska taip kaip norėtųsi. Tad jeigu su kambarių siurbliavimu problemų nematote, o robotai siurbliai papildomų emocijų nesukelia, gali būti labiau Jums reikalingas langų valymas robotukas. Jis gali būti valdomas mobiliuoju įrenginiu arba specialiu pulteliu, tačiau bet kuriuo atveju galėsite džiaugtis pagaliau švariais ir pūkeliais neaplipusiais langais.

Vejapjovės

Tiems, kurie gyvena nuosavame name su privačiu dideliu kiemu, gerai pažįstamas jausmas, kai tenka keltis šeštadienio rytą anksčiau vien tam, kad nupjautumėte žolę dar iki saulei pradedant stipriai kaitinti. Tačiau juk kartais taip norisi pagaliau išsimiegoti ir pamiršti visokius daug džiaugsmo nekeliančius darbus. Na, aišku, robotą gali rasti ir šiam sprendimui. Jei dirba patys, užprogramuoti, net pasikrauti nuvažiuoja patys. O veja – visada it ką tik nupjauta ir kaimynams kelianti pavydą. Aišku, yra rizika, kad žoliapjovę pavogs, tačiau tam ra apsaugos kodai, signalizacijos ir draudimo sutartys. Na, viskas priklauso nuo to, kokiu greičiu norite, kas tas robotas važinėtų.

Kartais visai gerai namuose turėti nors vieną robotą. Nors jie ganėtinai lėtapėdžiai, darbus atlieka švariau ir kokybiškiau nei nuo visko pavargęs namų šeimininkas. Jei sunku išsirinkti vieną vienintelį, siūlome pabandyti įžvelgti didžiausią problemą namuose – galbūt Jums nereikia vejapjovės, tačiau praverstų langus valantis robotas, o galbūt plaunantys robotai siurbliai? Leiskite sau atsipalaiduoti, robotai namuose šiandien suteikia tam daugiau galimybių.