NATŪRALŪS DANTŲ PRIEŽIŪROS BŪDAI

September 2, 2016
Kategorija: Kita, Sveikata
0 939 0
NATŪRALŪS DANTŲ PRIEŽIŪROS BŪDAI

Dažnai žmonės susiduria su blogu burnos kvapu ar kitomis dantų problemomis. Dėl šios priežasties klausiame: kaip išlaikyti savo dantis švarius ir koks dantų gydymas turi būti taikomas. Žinoma, reguliarus dantų valymas ir skalavimas yra du pagrindiniai burnos ertmės priežiūros veiksniai. Vis dėl to, jei kartais nutinka taip, kad pamirštate dantų šepetėlį namuose ar netikėtai suskausta dantį, galite pasinaudoti paprastais, natūralios medicinos būdais.

Vanduo, žinomas, kaip geriausias mūsų organizmo draugas, Jums puikiai gali padėti stabilizuoti burnos ertmės padėtį. Geriamasis vanduo yra ne tik nebrangus, bet ir padeda pašalinti likusias maisto daleles bei stimuliuoja seilių gamybą, todėl tai pats paprasčiausias dantų gydymas. Jeigu vanduo beskonis vanduo, Jums yra nepriimtinas  – pagardinkite jį keliais lašais citrinos aliejaus.

Jei norite išskalauti burną galite pasikliauti vaistažolių, raudona ir žalia arbatomis, kurios jau nuo seno žinomos ne tik dėl antioksiduojančio poveikio, bet ir dėl puikaus gomurio valymo. Dar daugiau, žalia arbata turinti polifenolio junginių puikiai slopina bakterijas. Tuo tarpu, jeigu mėgstate juodąją arbatą – atkreipkite dėmesį, jog nors ji ir mažina apnašas, tačiau gali sukurti dėmėles ant dantų. Dėl šios priežasties geriau rinktis kitos rūšies arbatžoles.

Dar viena alternatyva, kai norite, kad dantų gydymas netaptų nuolatiniu Jūsų galvos skausmu, o dantų šepetėlis netikėtai liko gulėti namie – pasinaudokite kaštonu. Pakramtykite mažą gabalėlį kaštono minkštimo. Taip pašalinsite įstrigusius maisto likučius ir neleisite plisti mikrobams.

Jeigu turite problemų su kariesu – išbandykite sodą – tai efektingas būdas kovai su šia dantų disfunkcija. O eukalipto, mentolio ar arbatmedžio aliejai padeda naikinti bakterijas burnoje bei apsaugo dantenas nuo uždegimo. Būtent dėl šios priežasties tai vienas iš dantų pastos sudedamųjų dalių. Tiesa, reikia pastebėti, kad aliejai turi būti skiedžiami su vandeniu, kitaip skalaudami burną išsideginsite jos ertmę su per didele aliejaus koncentracija.

Tuo tarpu, susidūrus su  nemaloniu burnos kvapu – vienas geriausių sprendimų yra cinamono lazdelės. Su jomis ne tik pasaldinsite ir sušvelninsite savo nemalonų burnos kvapą, dar daugiau, dantų gydymas taps efektyvesnis, kadangi kramtant lazdeles išsiskiria bakterijas suardantis eterinis aliejus. Be to, tai taip pat puikus būdas norintiems mesti rūkyti ar atsisakyti nagų kramtymo įpročio. Jei negalite pakęsti cinamono kvapo – panašią funkciją atlieka ir petražolių šakelės, todėl lazdeles galite keisti keletu šviežių petražolių šakelių.

Netikėtai užpuolus dantų skausmui, kai negalite greitai apsilankyti pas savo odontologą – nebrangus ir efektyvus būdas yra čiulpėti gvazdikėlius. Laikinai tai kiek apramina skausmą. Na, o norint, kad skausmai neaplankytų ir dantys išliktų kuo ilgiau sveikesni ir stipresni patartina vartoti produktų, kurie turi vitamino D. Šis vitaminas ne tik padeda sunaikinti burnos ertmės bakterijas, dantų gydymas taip pat glaudžiai susijęs su šiuo veikliuoju elementu. Tyrimais patvirtinta, kad D vitamino trūkumas sukelia didesne riziką turėti dantenų ligų. Šio vitamino galite rasti kiaušiniuose, tune, lašišoje, aukštos koncentracijos apelsinų sultyse ir kituose produktuose.

Vis dėl to, atminkite, jog šie patarimai yra rekomendacinio pobūdžio, todėl kilus rimtoms dantų problemoms reikėtų kuo skubiau kreiptis į odontologą, kuris suteiks visą būtiną pagalbą ir paskirs Jums reikalingą gydymą bei padės pasirūpinti profesionalia burnos higiena.