Nagų grybelis – ką daryti, kai niekas nebepadeda?

July 28, 2018
Kategorija: Kita
0 136 0
Nagų grybelis – ką daryti, kai niekas nebepadeda?

Nagų grybelis yra viena tų ligų, apie kurias daugelis kalbėti nenori. Tačiau maždaug 10 proc. žmonių yra patyrę šio tipo susirgimą, o laimės ir džiugesio šis defektas tikrai nekelia. Tai viena labiausiai nagus subjaurojančių ligų, o išgydyti uždelsus kiek ilgiau tampa labai sudėtinga. Vis tik, tai yra įmanoma, tačiau nagų grybelio gydymas įprastais būdais čia jau nelabai pagelbės.

Erzinanti ir nuolat atsinaujinanti infekcija

Nagų grybelis užpulti gali net ir tuos, kurie nagus kasdien idealiai ir kruopščiai prižiūri. Užtenka nusilpusio imuniteto ir kiek per ilgai sušlapusiuose batuose pabuvusio kojų. Kartais grybelį dar galima sustabdyti, jeigu jis pastebimas laiku, tačiau netyčia atsiradęs pūliavimas nago šone dažnam gali būti susijęs ir su nago įaugimu, tad dėmesio daugelis neatkreipia. O reikėtų.

Infekcijai pasistūmėjus, nagas pradeda storėti ir skeldėti, jie praranda natūralią spalvą, o ilgainiui negydomas nagas gali atšokti nuo nago plokštelės. Tai ne tik sukelia skausmą, bet ir yra velniškai nemalonu, o galų gale tenka šalinti visą nagą ir laukti, kol šis pilnia ataugs. Jei laiku nepradedamas grybelio gydymas, atsirasti gali ir pašalinių reiškinių, o jei išgydoma ne iki galo, tai yra neišnaikinama bakterija, net ataugusį nagą gali vėl užklupti ta pati infekcija.

Gelbsti lazeris

Apie nuolat grybelio kankinamus kojų nagus daugelis kalbėti garsiai nelinkę, tačiau kai įprasti medikamentiniai preparatai negelsbti, padėti gali lazeris. Šis veikia efektyviai ir saugiai. Nekendamas nago plokštelei, aplinkiniams audiniams, lazerio šviesa naikina grybelį, kuris yra atsakingas už šią nemalonią infekciją.

Procedūros metu pirštas nuskausminamas, kad tadpats grybelio gydymas lazeriu nėra skausmingas. Be to, procedūra ypač trumpa. Aišku, po procedūros odą ir atauginėjantį nagą labai svarbu tinkaai prižiūrėti, vis tik neprižiūrimas nagas gali vėl būti pažeistas. Pats gydymas nėra ilgas, tačiau nagas atauginėja maždaug 9-12 mėnesių, tad progresas ir gydymo efektyvumas pastebimas nebent po 3 mėnesių.

Geriausia nelaukti ir gydymą pradėti vos pastebėjus pirmuosiuos požymius. Taip gydymas bus ne tik efektyvenis, bet ir greitesnis. Vasara – ne tas metų laikas, kai reikėtų slėpti savo kojas.