Medžio briketai – nauja tendencija Europoje?

January 23, 2017
Kategorija: Kita
0 740 0
Medžio briketai – nauja tendencija Europoje?

Po truputį vis didėjant ekologiškumo poreikiui dėl didėjančio „šiltnamio efekto“, įmonės ir vartotojai po truputį gręžiasi į natūralius produktus. Vis didėja suvokimas, kad amžinai neužteks akmens ar atominės energijos – reikia surasti ir kitus būdus ne tik energiją kurti, bet ir šildyti namus, įmonių, fabrikų patalpas. Šiuo metu vis dažnesni pasirinkimai yra medžio briketai ar granulės.

Natūralių medžiagų privalumai

Atrodo, jei jau taip ilgai buvo naudojama atominė ar akmens anglių gaminama energija, kodėl reikėtų kažką keisti? Pagrindinė priežastis yra ta, kad šie šaltiniai yra neatsinaujinantys, todėl nesaikingai juos naudojant, vieną dieną jie gali tiesiog baigtis. Iš visų atsinaujinančios energijos rūšių, pastaruoju metu vis dažniau atsisukama į medienos kuriamą energiją. Kodėl? Nes tai energija, kurią beveik visi jau moka panaudoti, todėl nereikia kurti papildomos infrastruktūros.

Medžio briketai ir granulės pasirenkamas kaip naujasis energijos produktas ir todėl, kad jas yra labai paprasta sandėliuoti ar transportuoti. Nereikia pirkti specialios energiją konvertuojančios įrangos, o šios medžiagos taip pat gali būti gaunamos iš baldų pramonės atliekų. Medžio pjuvenos yra surenkamos, išdžiovinamos ir vėliau supresuojamos į briketus ar granules. Toks gamybos būdas ne tik parankus, bet ir mažina taršą, bendrą šiukšlių kiekį.

Pastebimos kliūtys

Žinoma, ne visi nori iš karto pereiti prie natūralių medžiagų. Tai nėra itin patrauklu įmonėms, dirbančioms su neatsinaujinančiais ištekliais. Taip pat yra ganėtinai sunku išlaikyti anglies dvideginio balansą. Tai yra, jei naudojami medžio briketai, turi būti pasverta, kad nebūtų sukuriama daugiau anglies dvideginio juos pervežant ar gaminant. O visi panaudoti medžiai (jei jie gaminami ne iš medienos atliekų) turi būti atsodinti.

Kol kas Europa yra nustačiusi, kad nori stipriai padidinti natūralių medžiagų vartojimą ir gaminimą iki 2020 metų. Tačiau šiuo metu dar nėra pagaminama pakankamai šių medienos medžiagų, todėl jai tenka importuoti jas iš JAV ar Kanados. Tai verčia susimąstyti: galbūt jų tolimas transportavimas kaip tik yra neproduktyvus, nes didina anglies dvideginio kiekį, užuot mažinus?