Kiekvieno ryto dilema

June 17, 2013
Kategorija: Kita, Patarimai vyrams | Vyras
0 2586 0

shaving
Dilema vyrams, kuri dažną kamuoja kiekvieną rytą – ką pasirinkti skutimosi peiliuką ar barzdaskutę?

Pažaisime pliusų minusų žaidimą. Skutimosi peiliukai žinomi ir naudojami jau labai seniai, yra pateisinę savo vardą ir įgudus skutimasis tikrai netrunka ilgai. Aišku yra nemenka galimybė susižeisti, tačiau šiuolaikiniai skutimosi instrumentai su 4-5 peiliukais šią riziką ženkliai sumažino. Iš esmės skutimasis peiliukais yra patikimas, pasiekiami visi barzdos kampeliai, skutama švariai, nes peiliukas skrodžia pačiu odos paviršiumi. Skutimosi peiliukai yra laikomi labiau tinkamais jautriai odai, ypač kai yra naudojami su jautriai odai skirtomis skutimosi putomis ar geliu. Neatmeskime ir galimybės skutimosi peiliuką naudoti duše, po pirties, kur barzdaskutės neretai negali veikti. Visgi eksploatacinė kaina yra skutimosi peiliuko Achilo kulnas. Skutimosi putos kainuoja nuo 10 iki 25 Lt, o per metus reikia tikrai ne vieno flakonėlio. Nepamirškime ir peiliukų, kurie atšimpa ir juos tenka keisti maždaug kas 1-2 mėnesius. Populiariausių skustuvų peiliukų rinkiniai iš 4vnt. Kainuoja apie 50 Lt. O kur dar losjonai ir kremai po skutimosi. Į metus išleidžiama apie 120 Lt.

Barzdaskutė. Palyginus su skutimosi peiliukais gana naujas daiktas rinkoje. Patentuota 1928 metais, o prekyboje atsirado vos 1937-aisiais. Privalumai: nenaudoja putų, nereikia vandens. Viskas ko riekia tai elektros srovė arba akumuliatorius. Nepalieka barzdos plaukų, viską surenka į viduje esantį rezervuarą. Dėl sukamųjų judesių ir sauso naudojimo labai dirgina odą, tačiau su laiku priprantama. Pratinamasi nuo 2 iki 6 savaičių. Dar vienas privalumas, kad besiskutant su barzdaskute galima užsiimti kitomis veiklomis, nereikia veidrodžio. Šiuo metu rinkoje yra įvairių modelių pritaikytų įvairiems odos tipams. Atsirado ir barzdaskutės jautriai odai, kurios turi atskirą rezervuarą kremui, kuris skutimosi metu tonizuoja ir ramina odą. Taip pat yra barzdaskučių, kurias galima naudoti ir duše ar ant drėgnos odos. Didelė pradinė kaina, atbaido, tačiau eksploatacija pigesnė – barzdaskutės peiliukai keičiami kas 18 mėnesių, nereikia skutimosi putų ir vandens, tik elektros energijos.

Palyginimui pateikiame mikroskopinę nuskusto barzdos plaukelio nuotrauką: kairėje – peiliuku, dešinėje – barzdaskute skustas plaukas

mikroskopine nuotrauka

Visgi rekomenduoti negalime, nes kiekvieno žmogaus oda yra kitokia ir tik pabandžius vieną ar kitą skutimosi būdą galima nuspręsti, kuris jums geresnis, patikimesnis, malonesnis.

, , , , ,