Kaip išsirinkti dviratį?

July 10, 2013
Kategorija: Kita, Sporto Naujienos | Sportas
0 2317 0
dviratis

bicycledesign.com nuotrauka

Renkantis dviratį svarbu atsakyti į kelis svarbiausius klausimus. Kam aš jį naudosiu? Kokia danga daugiausiai teks važiuoti? Kaip intensyviai tą darysiu? Kiek man tai kainuos? Ir galiausiai – kokie dviračio matmenys man reikalingi? Atsakius į šiuos klausimus, pasidarys daug aiškiau ko jums reikia.

Pirmas klausimas pasufleruos kokiu tikslu bus naudojamas dviratis. Kelionei į darbą, pasivažinėjimui parke, turistinei kelionei, ekstremaliam sportui ar dar kam. Antrasis klausimas padeda pasirinkti dviračio tipą. Jei daugiau važiuojama asfaltuota kelio danga – tam geriau tinka plento ir turistiniai divračiai su didesniais 27 colių ratais. Miško keliukams ir bekelei labiau tinka kalnų dviračiai su mažesniais ir platesniais 26 colių ratais.

Dviračio naudojimo intensyvumas, proporcingas ir norimai išleisti pinigų sumai. Jei važinėsite bene kasdien, kad patirtumėte visą malonumą – geriau rinktis brangesnį, bet kokybiškesnį dviratį. Tačiau jei važiuosite vos pora kartų į metus, leisti didelius pinigus dviračiui tokiu atveju nėra protinga. O dviračių kainos įvairios, nuo 800 iki 30000 litų.

Kalbant apie dviračio matmenis, jie tiek pat svarbūs, kaip ir renkantis batus. Viskas nuo dviračio aukščio, vairo aukščio, sėdynės aukščio, ratų bazės, rėmo pasvirimo kampo yra labai svarbu. Dviratis turi atitikti pagal jūsų ūgį bei svorį. Dauguma šiuolaikinių dviračių nebeturi reguliuojamo vairo aukščio ypatybės. Dabar reguliuojasi tik sėdynės aukštis ir pasvyrimo kampas. Iš esmės dviračio aukštis nusakomas taip. Jei apžergus dviratį, kurio rėmo skersinis yra klasikinis horizontalus, kojomis stovint ant žemės ir skersinis yra jums daugiau nei per 5 cm nuo kirkšnies – jis yra per žemas. Dviračio aukštis yra bene svarbiausias faktorius, kaip ir atstumas nuo vairo iki balnelio, nes kitus parametrus galima pareguliuoti.

Tai tiek svarbiausios informacijos renkantis dviratį. Linkime sėkmės išsirinkti sau tinkamą ir patirti kuo daugiau smagių akimirkų važiuojant tobulu jums dviračiu.

, , ,