Greita ir kokybiška? Karkasiniai namai

February 22, 2017
Kategorija: Kita
0 761 0
Greita ir kokybiška? Karkasiniai namai

Šiomis dienomis atrodo, kad kuo lėčiau vyksta procesas, jis turėtų būti kokybiškesnis. Tačiau kai kuriais atvejais būna visiškai priešingai, pavyzdžiui karkasiniai namai (kaina neturi reikšmės) gali būti ne tik greitai pastatomi, bet ir gali išlaikyti savo, kaip statinio, kokybę.

Kodėl statybų eiga tokia greita?

Pasakius, kad naujas namas gali stovėti norimame sklype jau už 4 mėnesių, susidaro neteisingas įspūdis, kad tai bus negrabiai pastatyta trobelė. Tačiau glaudžiai dirbant su architektais, statybų įmone, galima būti tikriems, kad namas atrodys tarsi iš paveiksliuko. Statybų greitis pasiekiamas paraleliai atliekant daugelį užduočių: pavyzdžiui, viena komanda ruošia sklypą, tuo pat metu kita komanda ceche surenka įvairias dalis. Kai kuriais atvejais ceche gali iš karto jau būti surinktos namo sienos, kurios vėliau nuvežamos į sklypo vietą ir sumontuojamos. Atrodo, kad dėl tokios statybų eigos karkasiniai namai kainą turėtų turėti didesnę, tačiau kai kuriais atvejais ji būna mažesnė nei to paties dydžio mūrinio namo.

Iš kur ta kokybė?

Pagrindinė priežastis, kodėl karkasiniai namai išeina tokie kokybiški yra jų naudojamos medžiagos. Tik pagalvokite: medis jau yra seniai naudojama statybų medžiaga, tačiau dar ir dabar galima rasti statinių, kuriuose būtų galima gyventi. Dėl medžio, tinkamai parinktų apšiltinimo medžiagų naujasis būstas lengvai gali tikti pagal energinio efektyvumo standartus. Tai reiškia, kad pasirinkę karkasinį namą, galėsite būti tikri, kad gyvensite šiltai ir sąskaitos bus nedidelės, nes šiluma neišlįs laukan.

Kokybė gana daug priklauso ir nuo to, kaip yra tariamasi su statybų įmone, pavyzdžiui, net puikai stovintis namas gali atrodyti nekokybiškas, jei jis nevisiškai atitinka jūsų poreikius. Todėl skirkite laiko diskusijoms su pasirinktais architektais. Jei bus perduotas netinkamas sprendimas statyboms, po to reikės keisti, o tai atsieis ne tik daugiau laiko, bet ir daugiau išlaidų.

Greitai pastatomų kokybiškų namų rinka rodo, kad asmenys nori galėti pakankamai greitai gauti savo svajonių gyvenamąją vietą. Populiarėjantys karkasiniai namai, kainą išlaiko stabilią, tačiau jei paklausa didės, galima tikėtis, kad ji sumažės.