FIFA Konfederacijų Taurė jau poryt

June 13, 2013
Kategorija: Kita, Sporto Naujienos | Sportas
0 1702 0

kamuolys

FIFA Konfederacijų Taurės turnyras Brazilijoje prasideda jau poryt. Iškart skubame pradžiuginti, kad LRT televizija rodys svarbiausias futbolo rungtynes.  Ši taurė tai lyg įvadas į artėjantį 2014 metų Pasaulio futbolo čempionatą, kuris taip pat vyks Brazilijoje.  FIFA Konfederacijų taurė vyks birželio 15 – 30 dienomis. Jau visai greitai turėsime progą grožėtis nuostabiu futbolu.

Turnyre dalyvauja nacionalinės rinktinės, kurios laimėjo žemyno pirmenybes, taip pat pasaulio čempionės titulą turinti rinktinė bei nacionalinė rinktinė šalies, kuri rengia pirmenybes. Šiemet turnyre dalyvauja: pasaulio čempionė Ispanija, Š.Amerikos čempionė Meksika, P.Amerikos čempionė Urugvajaus rinktinė, Azijos čempionė Japonija, Okeanijos čempionė Taičio rinktinė, Afrikos čempionė Nigerija, Italija atstovaus Europos čempionus, nes šis titulas priklauso Ispanijai, kuri jau dalyvauja, kaip Pasaulio čempionės statusą turinti komanda ir, žinoma, Brazilija – turnyro šeimininkė. Visos rinktinės yra suskirstytos į dvi grupes po 4 komandas. Grupėje A varžysis Brazilija, Meksika, Italija ir Japonija. Grupėje B Ispanija, Urugvajus, Taitis ir Nigerija. Po grupės varžybų iškarto seks pusfinalis, kuriame iš 4 komandų paaiškės finalo dalyvės.

Turnyro metu pirmą kartą bus panaudota vartų linijos technologija, kuri leis maksimaliai išvengti įvarčio įskaitymo klaidų. Taip pat turnyre teisėjaus patyrę arbitrai iš 5 žemynų ir 10-ies šalių, tarp jų ir garsusis Howard‘as Webb‘as.

Specialiai turnyrui Adidas sukūrė kamuolį su labai įdomiu ir gilią reikšmę turinčiu pavadinimu – Cafusa. Tai Braziliją reprezentuojančių žodžių junginys, kuris susideda iš žodžio karnavalas, futbolas ir samba. Kamuolį pristatė buvęs Brazilijos rinktinės kapitonas Cafu.

, , , , , ,