Būsto renovacija – kokios technikos prireiks?

June 11, 2018
Kategorija: Kita
0 142 0
Būsto renovacija – kokios technikos prireiks?

Senus, sovietiniais laikais statytus namus, šiandien jau verkiant reikia renovuoti. Daugeliui trupa ne tik stogo šiferis, bet ir sienos, o į rūsį vis dažniau sunkiasi vanduo po stipresnės vasariškos liūties. Iš tiesų, vasara yra bene geriausias laikas renovuoti būstą. Šiuo metų laiku mažiausia tikimybė lietaus, ir nors saulė stipriai kaitina, geriau jau dirbti su kepure ir šalmu ant galvos nei su skėčiu vienoj rankoje. Šįkart kalbame apie tai kokių priemonių, technikos ir įvairiausių leidimų gali prireikti, jei sugalvojote, kad šių metų vasara Jūsų būstui bus lemtinga.

Nuo ko pradėti?

Daugelis žmonių sumąstę, kad laikas renovuoti namą, labiausiai orientuojasi į namo šiltinimą. Tiesa, sovietmečiu statyti namai buvo tiesiog mūriniai ir apie jokį šiltinimą niekas nebuvo nieko girdėjęs. Šiandien dagelis jų jau persitvarkė namus, tačiau vis dar yra ir tokių, kurie tik dabar susivokė, kodėl net vasarą norisi kurti židinį.

Kiti nusprendžia, kad šiais metais pristatys dar vieną dalį namo. Na, dažniausiai tai palėpė. Tokiu atveju reikalingas ir betono siurblys. Šį rekomenduojama nuomotis. Tai bus tikrai daug pigiau nei pirkti naują. Su betono siurblio pagalba mišinio tiekimas net ir į didesnį aukštį nebus baisus.

Kiti sumąsto keisti stogą. Ir ne tik pakeisti jo dangą, bet dar atnaujinti arba kardinaliai pakeisti ir stogo formą. Vis tik, nuo stogo formos dažnai priklauso ir bendras viso namo įvaizdis. Vasarą keisti stogą taip pat yra vienas iš geriausių sprendimų. Ir tik todėl, kad lietaus išvengiama. O karštomis dienomis ir be stogo galima pagyventi.

Jei jau kalbant apie tai, nuo ko verta pradėti, tai geriausia – nuo tos dalies, kuri labiausiai prašosi atnaujinimo. Namų viduje šalta net tuomet, kai už lango kaitina iki +30 laipsnių? Tai gal laikas apsišiltinti sienas? Pro stogą varva ir palėpės grindys jau pradeda pūti? Na, tai gal laikas stogą bent jau užlopyti. Visada pirmiausia atsižvelkite į dominuojančią problemą, o ne dominuojančius norus.

Papildomos rankos ir technika

Betono siurblys, cemento maišyklė, pastoliai, cemento mentelė ir kiti įvairūs įrankiai bei technika. Visų jų gali prireikti. Bet labiausiai gali prireikti papildomų rankų. Aišku, tai ne technika, bet vienam atlikti darbus per vasarą ir nelikti atėjus rugsėjui be stogo ar su puse apšiltinto namo yra beveik misija neįmanoma. koks mūsų siūlymas? Nuomokitės techniką ir samdykitės profesionalius darbininkus. Papildomos rankos gal ir kainuos daugiau nei norėtųsi, tačiau darbas bus atliktas tikrai greičiau nei tai darytumėte patys.