Audiniai – ne tik drabužiams siūti

December 28, 2017
Kategorija: Kita
0 320 0
Audiniai – ne tik drabužiams siūti

Pripažinkime, kad artėjančios šventės priverčia galvas sukti labiau. Įprastus kasdieninius rūpesčius išstumia kiti klausimai – kur šventes švęsite, kiek galėsite išleisti dovanoms, kokias dovanas dovanosite, kaip puošti eglutę, kuriuos gimines aplankyti, ar SNIGS per šventes, ar ne. Šiuo įrašu suteiksime šiek tiek naudingos informacijos, kuri pravers galvojantiems apie dovanas. Spalvingi, ryškūs ir nebrangūs audiniai gali padėti sukurti originalias, nereikalaujančias didelių investicijų, dovanas artimiesiems.

Nuo ko pradėti?

Visų pirma sugalvokite, ką iš audinio norėtumėte padaryti. Jei galvojate apie dovaną vaikui, pasvarstykite – galbūt galėtumėte pasiūti žaislą? Šiuo metu itin madinga žaislus daryti pagal vaiko nupieštus piešinius. Jei mažasis minkštų žaislų gerbėjas piešė Kalėdų seniui, kokio būtent žaislo norėtų, galbūt Kalėdų senelis galėtų paprašyti savo elfų, kad būtent tokį žaislą vaikui pasiūtų? Aišku, tai reikalauja šiek tiek įgūdžių, tačiau tokia dovana džiaugsis ne tik pats vaikas, bet ir jūs – didžiuositės savo rezultatu. Na, nebent patirtumėte fiasko – tuomet gal geriau tiesiog nupirkite žaislą parduotuvėje.

Kuomet nuspręsite, ką norėtumėte pasiūti, apsilankykite audinių parduotuvėje. Tokioje parduotuvėje pasirinkimas toks platus, kad gali būti, jog patys audiniai padiktuos, ką iš jų būtų galima pasiūti. Tiesa, atsiminkite, kad nebūtina siūti kažko didelio ir labai naudojamo – audinius galima panaudoti ir dekoro, interjero detalėms gaminti.

Apsvarstykite būsimo daikto vertę

Kiek seniau, pats faktas, kad daiktas yra padarytas savomis rankomis, suponuodavo išvadą, kad jam padaryti reikėjo kur kas mažiau lėšų nei kad būtų reikėję tokį daiktą norint įsigyti parduotuvėje. Laikams besikeičiant ir atsirandant vis daugiau importinių prekių, situacija kiek pasikeitė.

Kuomet nusprendžiate kažką daryti savomis rankomis siekiant sutaupyti, būtinai apskaičiuokite, kiek bendrai teks išleisti pinigų. Nors audiniai gali būti nebrangūs, prireiks papildomų dalykų priklausomai nuo to, ką nuspręsite siūti. Pavyzdžiui, gali būti, kad sugalvosite pasiūti sėdmaišį – būtinai pasidomėkite užpildo kainomis. Labai gali būti, kad nuvykę į artimiausią didesnį prekybos centrą, kuris prekiauja namų apyvokos daiktais, rasite sėdmaišį, kuris kainuos mažiau nei darant jį namuose.

Jei kaina nėra pagrindinis aspektas ir tiesiog norite dovaną daryti patys – tai itin šauni idėja. Rankų darbo dovana gal ir gali kainuoti brangiau, tačiau ji visuomet kels daugiau emocijų ir spinduliuos nuoširdumą.