Ar mikrobangų krosnelė būtina mūsų virtuvėje?

February 17, 2016
Kategorija: Kita
0 909 0

Mikrobangų krosnelė, kaip ir daugelis buitinių prietaisų, gali būti montuojamos į baldus. Įmontuojamos mikrobangų krosnelės taip pat yra ir brangesnės, tačiau reikėtų atsižvelgti į tai, ką su krosnele ketinate veikti – kartais pigesnė stacionari mikrobangų krosnelė turi daugiau galimybių už arti 1000 Lt kainuojančią įmontuojamąją. Tokių krosnelių plotis yra pritaikytas standartiniam 60 cm spintelės pločiui. Dažniausiai kreipiamas dėmesys į mikrobangų krosnelės galimybes. Yra du atskiri pirkėjų segmentai – vieniems reikia mikrobangų krosnelės tik tam, kad pasišildytų maistą, kiti ieško daugiau galimybių turinčio įrenginio. Tokiems žmonėms mikrobangų krosnelėje svarbiausia funkcijos, iš kurių išskirčiau grilį.

Antras pasirinkimas –  mikrobangų krosnelės talpa. Vidutiniškai ji siekia 20 l, tačiau jei žmogus nori pasišildyti, kad ir didesnę picą, jis gali rinktis didesnės talpos mikrobangų  krosnelę – jų lėkštė yra didesnė.  Mikrobangų krosnelės talpa gali svyruoti labai ryškiai – nuo mažų, itin kompaktiškų, mažai virtuvei skirtų 10 l talpos krosnelių be besisukančios lėkštės iki didelių, 40 litrų talpos prietaisų.  Rinkdamiesi mikrobangų krosnelę atsižvelkite į savo poreikius – išspraginti spragėsių ar pasišildyti nedidelį šaldytą produktą didelės talpos tikrai nereikia. Tačiau jeigu galvojate naudoti mikrobangų krosnelę šiek tiek sudėtingesniems kepiniams, gali būti, kad jums prireiks didesnės talpos prietaiso.

Mikrobangų krosnelės galia lemia, kaip greitai galėsite pašildyti maistą. Tiesa, apčiuopiamo skirtumo tarp 750 W ir 700 W galios mikrobangų  krosnelių galima ir nepastebėti, tačiau jeigu anksčiau naudojote 600 W galios įrenginį, o naujojo galia – 800 W, pajustumėte kur kas akivaizdesnį skirtumą. Apžiūrinėdami mikrobangų krosneles, jų aprašymuose galite išvysti mažiausiai du rodiklius matuojamus vatais – svarbesnis yra mažesnis dydis. Paties maisto šildymui naudojama ne didesnė nurodyta galia, o išvesties galia. Mikrobangų krosnelėms, kaip ir kitiems Lietuvoje parduodamiems elektriniams prietaisams,  suteikiama standartinė garantija. Kiek ilgai galėsite ja naudotis priklauso nuo naudojimo intensyvumo, pasirinkto prietaiso kokybės bei priežiūros.

Mikrobangų krosnelės  garantija yra du metai, o naudojama krosnelė vidutiniškai apie 5 metus, po to pakeičiama dėl nusidėvėjimo. Žmonės, perkantys tradicines mikrobangų krosneles mechaniniu valdymu, retai keičia jas dėl pasenusių technologijų. Pastebėjau, kad paprastos mikrobangų krosnelės su mechaniniu valdymu bėgant metams per daug nesikeičia.  Mikrobangų krosnelės turinčios grilį leidžia jums ne tik šildyti maistą, tačiau jį ir apskrudinti. Mikrobangų krosnelėse, kuriuose yra grilis maistą galima apkepti. Tiesa, kažko labai ypatingo gal ir nereikėtų tikėtis. Griliai būna metaliniai ir kvarciniai – laikoma, kad kvarcinis grilis yra geresnis nei metalinis. Be to, kai kuriuose modeliuose jis tobulai  yra paslėptas – toks sprendimas patogesnis valymui. Kai kurių modelių mikrobangų krosnelių vidus gali būti padengtas specialiu, išlenktu, bangas atspindinčių paviršiumi, taip padidinant galimybę, kad patiekalas mikrobangų bus veikiamas iš visų pusių. Taip pat toks sprendimas leidžia atsisakyti besisukančios lėkštės.