Apple manija arba ar verta permokėti?

June 17, 2013
Kategorija: IT naujienos, Kita
0 2105 0

Apple manija

Apple vienas brangiausių prekės ženklų pasaulyje. Užima 15 vietą Forbes sudarytame sąraše, artimiausias konkurentas 20-oje vietoje esantis Samsung. Norime panagrinėti ar verta mokėti didelius pinigus vien tam, kad turėtum atkąsto obuolio ženklą turintį daiktą. Taip, dauguma sakys, kad mokame už kokybę, tačiau ar tikrai?

Apple naudoja pagrindinio savo konkurento Samsung dalis savo produktuose. Iphone naudoja Samsung pagamintą darbinės atminties modulį, Ipad naudoja procesorius, o MacBook SSD kietuosius diskus. Tai kodėl Apple gaminiai yra bent kelias šimtais, o kartais net tūkstančiais litų brangesni už konkurentų siūlomas alternatyvas? Peršasi atsakymas – mada, prestižas.

Apple Iphone 5 kainuoja nuo 2200 iki 2700 litų, o neseniai pasirodęs Samsung Galaxy S4 2300 litų. Reikia nepamiršti, kad Iphone 5 pasirodė bent pusmečiu anksčiau ir turi įdiegtas, jau dabar kiek pasenusias technologijas, lyginant su Samsung Galaxy S4. Planšetinių kompiuterių rinkoje situacija gana panaši, 4-os kartos Ipad kainuoja apie 2200 litų, o Samsung Note 10.1 kaina siekia 1630 litų. Kainų skirtumas didelis, o galimybės, kuriomis prietaisai leidžia naudotis  labai panašios. Kalbant apie nešiojamųjų kompiuterių rinką, čia Apple turi daug daugiau konkurentų. Tai Dell, Lenovo, Asus. Visgi šioje sferoje Apple lenkia savo konkurentus siūlydama, gerokai lengvesnius kompiuterius su neretai geresnėmis techninėmis savybėmis, žinoma, už kiek didesnę kainą. O kur dar išskirtinė operacinė sistema skambiu pavadinimu „Mountain Lion“. Dabartinis MacBook Pro su Retina ekranu turi įspūdingas technines charakteristikas, kaina taip pat įspūdinga beveik 6000 Lt, artimiausias konkurentas siūlantis panašias technines galimybes ir charakteristikas Dell XPS 15 kainuoja vos 4200 Lt, tai beveik 2 tūkstančiais litų pigiau, todėl drįstame vartoti žodelį „vos“ ties 4 tūkstančių litų kaina.

Išvados. Norite sekti madas, būti stilingas, turėti patikimą ir patvarų daiktą už didesnę kainą rinkitės – Apple. Jei norite panašias galimybes suteikiančio prietaiso, tačiau be Apple logo rinkitės bet ką kitą. Iš esmės visi prietaisai yra konkurencingi ir siūlomos galimybės panašios. Viskas priklauso nuo savininko skonio, norų ir piniginės storio.

, , , , , , , , ,