,,And1″ istorija

August 1, 2013
Kategorija: Kita, Sporto Naujienos | Sportas
0 750 0

,,And1” – tai kontraversiška krepšinio įrangos kompanija, kuri startavo kaip aukštosios mokyklos projektas dar 1993 m. Kompanijos pavadinimas įprasmina aktą, kuriame žaidėjas, mesdamas į krepšį, yra neleistinai stabdomas, tačiau pelno taškus ir stoja prie baudų metimo linijos dar vienam baudos metimui. Ši įmonė nuo pat įsikūrimo pradžios išsiskyrė iš  kitų savo savitomis marketingo strategijomis. Ant produktų, puikavosi posakiai, girdimi gatvės krepšinio aiktštelėse.

Per trumpą laikotarpį kompanija spėjo išgarsėti ir jau 1996 m. kylanti aukščiausios krepšinio lygos NBA žvaigždė Stephon’as Marbury’is tapo jos atstovu. Tačiau įmonė didžiausią sėkmę pasiekė tada, kai sugrįžo prie savo ištakų ir pradėjo akcentuoti gatvės krepšinį. Taip gimė projektas, pavadinimu ,,Mix tape’’, kuriame garsiausi gatvės krepšinio atstovai atlikinėja įvairiausius triukus prieš kamerą. Šis įrašas buvo duodamas kartu su bet kuriuo ,,And1’’ pirkiniu ir jau 1999 m. daugiau nei 200,000 įrašų buvo išplatinta. Taip garsėjo ne tik pati kompanija, bet ir krepšininkai, ko pasekoje atsirado didžiulė paklausa  išvysti gatvės krepšinį gyvai.

Taip atsirado projektas ,,And1 Mixtape tour’’, kurio metu geriausi gatvės krepšinio meistrai keliavo po didžiausius Jungtinių Amerikos Valstijų miestus rengdami įspūdingus pasirodymus. Taip tokie žaidėjai kaip Skip to My Lou, Spyda, The Professor, Hot sauce prisidengami savo pseudonimais sulaukė didelio demėsio ir tapo žinomi internacionalinėje erdvėje. Kadangi gatvės krepšinyje dominuoja savita kultūra ir stilius šie žaidėjai tapo tarsi pavyzdys kaip krepšininkas turėtų elgtis ir atrodyti. Visą kompanijos triūsą vainikavo tai, jog jų turas po JAV buvo filmuojamas garsaus sporto kanalo ,,ESPN’’, taip ,,AND1’’ suteikiant galimybę atsiskleisti pasaulinėje rinkoje.

, ,