Akumuliatorių gedimai – ar juos galima numatyti?

July 18, 2018
Kategorija: Kita
0 87 0
Akumuliatorių gedimai – ar juos galima numatyti?

Nors atrodo, kad akumuliatoriams didžiausias krūvis tenka žiemos laikotarpiu, vasaros sezonu jie taip pat gali imti ir netikėtai sugesti. Ir dažniausiai – nei iš šio, nei iš to. Priežastis daugeliui taip ir lieka neaiški. Kodėl? Ar įmanoma numatyti akumuliatorių gedimus? Kada vertėtų suklusti ir kreiptis į specialistus? Šįkart ieškojome atsakymų į šiuos ir panašius klausimus.

Akumuliatoriaus reikšmė

Pirmiausia reikėtų iškelti klausimą, kuo automobiliui yra svarbūs akumuliatoriai. Atsakymas paprastas – be jų automobiliai nejuda nė iš vietos. Atrodo, kad vasaros metu tai šiai daliai tikrai nereikia skirti per daug dėmesio, tačiau kartais akumuliatoriaus gedimų numatyti tiesiog neįmanoma. Ir kartais šiuos tenka keisti tiesiog, buitiškai tariant, „iš oro“. Tačiau specialistai akcentuoja, nors akumuliatoriaus gedimus numatyti dažniausiai yra sudėtinga, atitinkamai juos prižiūrint išvengti galima nemažai problemų.

Tinkama priežiūra leis išvengti didesnių problemų

Nors dažniausiai akumuliatorių problemas išprovokuoja staigūs temperatūriniai pokyčiai ir sudėtingos klimato sąlygos, tačiau jei juos prižiūrėsite, problemų išvengsite. Ar bent jau didžiosios jų dalies. Štai vienas iš akcentų – akumuliatoriai visada turi būti sausi ir švarūs. Drėgmė yra vienas iš tų dirgiklių, kurie gali smarkiai pakenkti automobilio energijos saugyklai.

Kai kurie automobiliai turi specialius akumuliatoriaus indikatorius, tad jie puikiai mato, kiek dar liko automobilio baterijos, ar ją reikėtų pakrauti, ar jis nenusės, jei poilsiaujant gamtoje įjungsite radiją ar muzikos grotuvą. Tai leidžia išvengti didesnių problemų.

Pilnai akumuliatoriai pasikrauna važinėjant ilgesnius atstumus, tad jeigu iš garažo išriedate vos kartą ar porą per savaitę ir tik tam, kad pasiektumėte prekybos centrą, nes pritrūko elementariausių maisto produktų, tikėtina, kad kieme muzikos iš automobilio geriau jau neklausyti.

Kartais šie numiršta ir dėl žioplų klaidų, pavyzdžiui, paliktų žibintų, kol Jūs bėgate nusipirkti pieno. Geriausia rūpintis automobilio baterija kasdien ir atidžiai. Neleisti jai sudrėkti ar pradėti vystytis korozijai. Blogiausiu atveju – visada vežiokitės akumuliatorių laidus, kitaip dar žinomus, kaip „krokodilai“, nes niekada negali žinoti, kada jų ims ir prireiks. Akumuliatoriai kartais genda be aiškios priežasties, tad nepamirškite patikrinti jo prieš ilgesnes keliones.