“Rouzmari kūdikis” (Rosemary’s Baby)

October 12, 2013
Kategorija: Kinas | Kino filmai, Laisvalaikis | Ką veikti
0 1787 0

tumblr.com

tumblr.com

1968-ųjų Romano Polanskio filmas yra laikomas siaubo kino klasika, tebekerintis savo žiūrovus psichologinės įtampos drama. “Rouzmari kūdikis” ne veltui yra pelnęs kritikų pripažinimą, o IMDb vertinamas net 8 balais iš 10.

tumblr.com

tumblr.com

Kaip ir daugelio siaubo filmų, ‚Rouzmari kūdikio‘ siužetas prasideda jaunai porai – Rouzmari ir Gajui Vudhausams – atsikraustant į naują būstą  gandais apipintame name. Gajus yra  egocentriškas, didelių karjeros ambicijų turintis aktorius, tuo tarpu infantili ir kiek naivoka jo žmona labiau už viską svajoja apie vaikus. Porai susipažinus su įkyria, pagyvenusių kaimynų pora, Gajaus karjera pradeda vystytis, tačiau Rouzmari ima nerimauti, kad prieš ją ir jos kūdikį yra rengiamas sąmokslas.

Šis filmas įdomus temų gausa. Čia apstu religinio (ypač krikščioniško) simbolizmo, kuris gretinamas ir priešpastatomas užuominoms apie raganavimą, burtus, o Nyčės teiginys „Dievas mirė“ atkartojamas keletą kartų kaip leitmotyvas. Kita vertus, be fundamentalios gėrio ir blogio kovos, filmas provokuoja klausimus ir tokiom temom kaip lyčių santykiai, kultų veikla, išdavystė ir pasitikėjimas, bei daugeliu kitų.

 „Rouzmari kūdikis‘ pakeri ir apgalvotu bei meistriškai išdėliotu siužetu. Gausybė mažų užuominų, dažnai pateikiamų Rouzmari akimis, kuria psichologinę įtampą minimaliausiais siužeto vingiais. Kai realybė susimaišo su vizijomis, žiūrovas gali pajusti Rouzmari paranoją ar mėginti jai priešintis, tačiau įtampą filmas išlaiko iki pat pabaigos.

 

, ,
Živilė Zalagėnaitė

View my other posts