KINAS: “Vilniaus kino šortai” atkeliauja i Kauna

October 16, 2013
Kategorija: Kinas | Kino filmai
0 1953 0
KINAS: “Vilniaus kino šortai” atkeliauja i Kauna

Penktadienį į kino teatrą „Romuva“ užsuks didžiausias Baltijos šalyse trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“. Penktadienį ir sekmadienį bus parodytos penkios konkursinės programos. Jų metu bus parodyti geriausi festivalio filmai, sužavėję tiek sostinės publiką, tiek tarptautinę komisiją.

Tarptautinė komisija festivalio uždarymo metu paskelbė geriausią vaidybinį, dokumentinį ir animacinį filmą bei skyrė keturis specialius prizus juos sužavėjusiems trumpametražiams filmams.

“Festivalio komisija per keturias festivalio dienas atliko kruopštų darbą. Svarbiausia – neapsiribojo išrinkdama tik tris geriausiuosius. Paskirti papildomi specialūs prizai įrodo, jog vertų apdovanojimų filmų festivalyje buvo tikrai daug. Jie nudžiugins ir kitų miestų trumpų filmų mėgėjus”, – sako Rimantė Daugėlaitė, festivalio “Vilniaus kino šortai” direktorė.

Pasak festivalio projektų vadovės Marijos Razgutės, pažiūrėti festivalio filmų dažniausiai rinkosi smalsi ir gerų trumpų filmų pasiilgusi publika. “Neabejojame, kad tokie žiūrovai rinksis ir kituose miestuose”, – sako M. Razgutė.

Didžiausio Baltijos šalyse trumpų filmų festivalio „Vilniaus kino šortai“ geriausiu vaidybiniu filmu buvo išrinktas rumunų filmas “Betono maišyklė” (rež. Liviu Sandulescu). Tragikomišką istoriją apie vyro protestą prieš gatvės darbininkus komisija pavadino puikiu rumunų Naujosios kino bangos pavyzdžiu. Specialiuoju prizu vaidybinio filmo kategorijoje buvo apdovanotas nuotaikingas festivalio atidarymo filmas iš Izraelio “Sveiki atvykę… ir užuojauta jums” (rež. Leon Prudovsky).

Geriausias dokumentinis filmas - Likimo valioje (A drift)

Bendras Belgijos ir Kolumbijos gamybos filmas “Likimo valioje” (rež. Frederik Jan Depickere) laimėjo geriausio dokumentinio filmo apdovanojimą. Žvilgsnis į niekam nežinomo pabėgėlio iš Ugandos kasdienybę netoli poliarinio rato komisijos narius sužavėjo paprastumu ir jaudinančia vaizdų kalba. Specialus žiuri prizas atiteko lietuvių autorės Emilijos Škarnulytės eksperimentinei dokumentikai “Aldona”. Pasakojimui apie Grūto parke klaidžiojančią regėjimą praradusią moterį.

Specialus ziuri prizas atiteko E.Skarnulytes filmui - Aldona

Animacijos kategorijoje nugalėjęs linksmas italų režisieriaus Astutillo Smeriglia filmas “Kunigai”. Žiuri nariams filmas patiko dėl drąsos kalbėti, kaip jie teigia, apie vyrus juodais drabužiais. Septynių minučių suomiškas animacinis filmas “Kai sustojama” (rež. Jenni Rahkonen) ir prancūziška animacija “Moterų laiškai” (rež. Augusto Zanovello) pasidalino specialų žiuri prizą.

Geriausias animacinis filmas - Kunigai (Priests)

Tris geriausiems festivalio filmams „Betono maišyklė“, „Likimo valioje“ ir „Kunigai“ atiteko Lietuvos kino postprodukcijos kompanijos “Madstone” įsteigtas prizas.

Geriausi konkursinės programos filmai bus rodomi ne tik Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose – Ukmergėje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Nidoje.

Penkios konkursinės programos penktadienį ir sekmadienį bus parodytos kino teatre „Romuva“. Spalio 18 d., penktadienį, 21:15 val. bus rodoma IV konkursinė programa. Spalio 20 d., sekmadienį, nuo 14 iki 20 val. bus galima išvysti I, III, V bei IX konkursines programas.

Daugiau informacijos:

www.filmshorts.lt

, , , , , ,